Jak wygląda depilacja woskiem Lycon?

depilacja woskiem

Golenie nóg czy pach tradycyjną maszynką powoli odchodzi do lamusa. Coraz więcej pań decyduje się na inne metody, dzięki którym skóra pozostaje gładka przez kilka tygodni. Sprawdź, jak wygląda depilacja woskiem Lycon i zdecyduj, czy ten zabieg to opcja również dla Ciebie.

  1. Jak wygląda depilacja woskiem Lycon?
  2. Czy depilacja woskiem Lycon jest bolesna?

Depilacja woskiem jest bardzo skuteczna, jednak u wielu pań budzi niechęć ze względu na odczucia bólowe. Wykorzystując wosk Lycon, można jednak znacznie ograniczyć nieprzyjemne uczucie ciągnięcia skóry, a więc w znacznym stopniu zmniejszyć poziom bólu.

Jak wygląda depilacja woskiem Lycon?

Pozornie depilacja woskiem Lycon Warszawa nie różni się od depilacji innymi rodzajami wosku. Podczas zabiegu na depilowany obszar nakładana jest warstwa wosku, którą później usuwa się wraz z włoskami. Jednak w rzeczywistości różnica jest duża. Przede wszystkim, wosk Lycon jest bardzo elastyczny, a więc dokładnie oplata każdy włos, nawet ten najkrótszy, o długości zaledwie 1 mm. Dzięki temu depilacja woskiem Lycon jest skuteczniejsza od depilacji innymi rodzajami wosku. Ponadto, do zabiegu używa się dwóch rodzajów wosku Lycon. Pierwszy z nich jest przeznaczony do depilacji wrażliwych obszarów, takich jak skóra twarzy pachy lub bikini. Lycon Hot Wax nakłada się na te partie w postaci grubej warstwy, którą zdecydowanym ruchem ściąga się po utwardzeniu wosku. Natomiast Strip WAX to wosk, który nakłada się cienką warstwą i ściąga z wykorzystaniem specjalnego paska. Znajduje on zastosowanie podczas depilacji nóg, ramion i innych, mniej wrażliwych części ciała.

Przeczytaj także:  Bransoletki damskie – modne akcesoria na sezon jesień-zima

Czy depilacja woskiem Lycon jest bolesna?

Podczas każdej depilacji woskiem, również tej z wykorzystaniem wosku Lycon, włosy są wyrywane ze skóry. Wiąże się to z odczuciami bólowymi, pojawiającymi się na skutek nie tyle samego wyrywania włosków, co efektu ciągnięcia skóry. Standardowy wosk przykleja się do niej, a podczas jego usuwania szarpie, dlatego pacjentka czuje ból depilowanej części ciała. W przypadku depilacji woskiem Lycon, przed nałożeniem wosku na skórę nanosi się specjalny olejek, który ma właściwości natłuszczające i pielęgnujące. Dzięki niemu wosk nie przykleja się do skóry, a podczas jego usuwania nie powoduje efektu ciągnięcia. Ta metoda depilacji nie znosi więc całkowicie uczucia bólu, ale znacznie je ogranicza. Dodatkowo, możliwość wyboru metody depilacji pomiędzy Lycon Hot Wax a Strip WAX pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb skóry klienta oraz jego wrażliwości.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna