Jak skutecznie zadbać o zdrową skórę twarzy?

kosmetyki naturalne

W dzisiejszych czasach problemy z cerą dotyczą szerokiego grona osób, nie tylko w okresie dojrzewania. Borykamy się z przeróżnymi dolegliwościami, uzależnionym od wielu czynników. Są to na przykład uwarunkowania genetyczne, rodzaj cery (sucha, tłusta, mieszana, naczynkowa), poziom zanieczyszczeń w naszym otoczeniu (na przykład smog), ale i także poziom stresu czy niewłaściwa dieta (brak odpowiedniego nawodnienia, za mało warzyw i owoców w diecie). Kosmetologia idąc z duchem czasu, oferuje nam teraz multum produktów oraz zabiegów mających na celu poprawę kondycji naszej skóry, oraz redukcję niedoskonałości. Istnieje wiele firm kosmetyków do pielęgnacji twarzy, oferujących przeróżne produkty, jednak niejednokrotnie w składzie takich specyfików znaleźć możemy szkodliwe substancje nie tylko dla środowiska, lecz i także negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Bardzo ważna jest zrównoważona produkcja i pozyskiwanie poszczególnych składników, które ostatecznie znajdują się w składzie kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Warto przyjrzeć się tym, które powstały na bazie naturalnych produktów, pozyskanych w zgodzie z naturą, która od zarania dziejów ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, niestety nie zawsze jest doceniana.

Czym charakteryzują się naturalne kosmetyki?

Bardzo istotną rolę w wytwarzaniu takich produktów, jakimi są kosmetyki naturalne do twarzy, odgrywa ich pochodzenie oraz metoda pozyskiwania. Bazując na produktach naturalnych takich jak wyciągi i olejki z roślin, miód czy esencje możemy być pewni, że ów produkt spełnia wszelkie normy i wywiązuje się z przepisów stanowiących o bezpieczeństwie produkcji. W przeciwieństwie do sztucznie wytwarzanych chemicznych substancji, znajdujących się w kosmetykach pochodzenia syntetycznego, działanie tych naturalnych oparte jest na pierwotnych właściwościach danego składnika, który odnajdziemy w naturze. Drugą równie ważną kwestią jest kompletny brak testowania na zwierzętach, gwarantując tym samym bezpieczeństwo żywych stworzeń i brak cierpienia niewinnych istot. Proporcje poszczególnych elementów wchodzących w skład kosmetyku przebadane są laboratoryjnie oraz dobrane tak, aby osiągnąć maksimum skuteczności w walce z problemem skóry, ale i również, aby to działanie nie było za silne i jej nie podrażniło. Bardzo rzadko zdarza się, aby takie kosmetyki wywołały jakąś negatywną reakcję skóry, jedynie dojść do tego może na skutek alergii, jeżeli ktoś takową posiada na dany składnik. W większości przypadków kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy łagodnie ją oczyszczają, koją rozszerzone naczynka czy eliminują niedoskonałości w postaci trądziku, czy zmarszczek.

Pozytywny wpływ na środowisko

Prócz zbawiennego wpływu na naszą cerę, ekologiczne kosmetyki do twarzy idealnie współgrają ze środowiskiem. Podczas gdy inne specyfiki potrafią zatruwać je lub szkodzić organizmom wodnym, naturalne kosmetyki w stu procentach się rozpuszczają, oraz ze względu na użyte składniki nie szkodzą środowisku ani zwierzętom. Przykładowo w skład peelingów zamiast sztucznych drobinek złuszczających używa się na przykład drobiny z łupin orzecha włoskiego, które są naturalnie występującym w środowisku tworzywem. Bazując na składnikach pochodzenia naturalnego, mamy pewność, że nie tylko nasza skóra jest bezpiecznie pielęgnowana, ale i również w późniejszym etapie życia produktu nie szkodzi on również środowisku podczas utylizacji.

Skuteczność naturalnych kosmetyków do twarzy

Wydawać by się mogło, że skoro coś jest naturalne, to jest słabsze i mniej skuteczne w działaniu. Wywodzi się to z ogólnego przekonania o „domowych recepturach”, które nie są skuteczne i nie działają na dany problem cery, w porównaniu do syntetycznie wytwarzanych produktów. Produkcja tych drugich opiera się na opracowaniu konkretnej receptury, która jest silnie skoncentrowana na danym problemie. W wielu przypadkach działanie takich kosmetyków może podrażnić naszą skórę, powodując więcej szkód niż korzyści. W procesie powstawania takich produktów marnowanych jest wiele zasobów oraz niejednokrotnie cierpią na tym niewinne zwierzęta na skutek testów, jakie się na nich przeprowadza. W przypadku naturalnych kosmetyków do twarzy bardzo przyjemne jest to, że pochodzą one z natury, tym samym nie wymagając szczególnej obróbki. Poszczególne składniki same w sobie mają swoiste właściwości pielęgnacje, nie wymagając dodatkowych wspomagaczy czy sztucznego faszerowania szkodliwymi substancjami w celu wzmocnienia działania.

Co wyróżnia naturalne kosmetyki wśród innych?

Istnieje wiele powodów, dla których powinnyśmy uważnie zastanowić się nad zmianą naszych nawyków zakupowych dotyczących produktów do pielęgnacji. Te najkonkretniejsze zalety, które zdecydowanie wyróżniają ekologiczne kosmetyki od innych, to:

*lista komponentów w składzie jest o wiele krótsza, co zapewnia o braku sztucznych dodatków;
*delikatne i bezpieczne działanie na naszą skórę;
*pozytywny wpływ na środowisko naturalne po utylizacji;
zrównoważony proces produkcji i często opakowania łatwe do poddania recyklingowi;
*nie są testowane na zwierzętach;
*stworzone są z wyciągów ziół i roślin;
*są dokładnie przebadane laboratoryjnie i potwierdzone certyfikatami jakości

Tak zwane dermokosmetyki są szczegółowo przebadane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Bardzo istotną kwestią jest możliwość zakupu takich kosmetyków również w aptekach, co dodatkowo przemawia za ich bezpieczeństwem. Kosmetyki naturalne, stworzone z wyciągów ziół i roślin mogą być dostępne w wielu drogeriach czy sklepach stacjonarnych i internetowych, dzięki temu możemy je dostać w wielu przystępnych miejscach. To, że są ogólnodostępne, przemawia na ich korzyść, dzięki temu, że nie musimy ich szukać po specjalistycznych sklepach, a możemy wygodnie dokonać zakupu. Jeżeli mówimy o kosmetykach naturalnych do twarzy, to nie należy kojarzyć ich jedynie z tymi do pielęgnacji, ale i również do makijażu. Zastosowanie naturalnych barwników i olejków zapewnia tak samo trwały i skuteczny makijaż jak w przypadku innych popularnych kosmetyków.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Zielmed24, gdzie znajdziecie kosmetyki naturalne.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna