Jak skuteczne są zabiegi depilacji laserem?

Depilacja laserowa uznawana jest obecnie z najskuteczniejszą metodę pozbywania się niechcianego owłosienia. W ostatnim czasie pojawiło się jednak sporo zastrzeżeń co do jej działania. Jaka jest skuteczność depilacji laserowej? Ile zabiegów potrzeba, aby osiągnąć satysfakcjonujący rezultat? Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Skuteczność depilacji laserowej – jak przebiega zabieg i czy jest skuteczny?

Depilacja laserowa jest najpopularniejszą metodą trwałego usuwania włosków. Jeśli jednak nie działa, to najczęściej z powodu złego sposobu jej przeprowadzenia. Zawieść może wiele czynników. Od klasy i jakości lasera po kwalifikacje specjalisty, który ma przeprowadzić zabieg. Aby zrozumieć, co może pójść nie tak, należy wyjaśnić, jak w ogóle działa laser i jak to się dzieje, że włosy już nie rosną.

W trakcie zabiegu depilacji laserowej wiązka światła kierowana jest bezpośrednio na mieszki włosowe, które znajdują się pod powierzchnią skóry. Oddziałuje ona na melaninę, która pochłaniając światło, nagrzewa się i nieodwracalnie niszczy komórki macierzyste włosa. Dzięki takiemu działaniu zostają uszkodzone cebulki, z których nowe włosy już nigdy nie wyrosną. Brzmi obiecująco, jednak w rzeczywistości sprawa wygląda nieco inaczej.

Kluczem do sukcesu i odpowiedniego przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, jest dobranie mocy oraz czasu trwania impulsu. Musi on być dopasowany do rodzaju skóry oraz jej koloru, a także włosów. Wbrew oczekiwaniom wielu osób, nie jest to zabieg jednorazowy, a trzeba go kilkukrotnie powtórzyć. Spowodowane to jest tym, że cykl życia każdego włosa jest taki sam, ale każdy z nich znajduje się w innym stadium rozwoju.

Ma to ogromny wpływ na skuteczność depilacji laserowej. W trakcie zabiegu włosy znajdują się w innych fazach wzrostu, co sprawia, że jedne są bardziej podatne na działanie wiązki światła, a inne praktycznie wcale. Dlatego też usunięcie wszystkich włosów podczas jednego zabiegu nie jest możliwe i niezbędne jest odbycie kilku sesji laserowych.

Ile zabiegów jest potrzebne, aby uzyskać wysoką skuteczność depilacji laserowej?

Ilość niezbędnych zabiegów depilacji laserowej, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, uzależniona jest od masy czynników. Trzeba brać pod uwagę fakt, że każdy ma inne predyspozycje. Ponadto ważny jest kolor włosa, jego grubość oraz wielkość obszaru, który będzie miał zostać poddany działaniu lasera. Włosy można depilować tylko w fazie ich wzrostu, a jak wiadomo – na różnych obszarach ciała, będzie różny procent włosów właśnie w tej fazie. Dlatego też przeciętnie potrzeba od czterech do sześciu wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, aby skuteczność depilacji laserowej była na jak najwyższym poziomie. Według badań dzięki kilku sesjom z wykorzystaniem lasera można pozbyć się nawet do 99 procent włosów. Więcej na temat efektów depilacji laserowej dowiesz się na https://4med.eu/skutecznosc-depilacji-laserowej-w-praktyce/

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

To czy depilacja laserowa będzie bolesna, zależy od indywidualnych predyspozycji, ponieważ każdy człowiek ma inny próg bólu. Dla jednych zabieg może być ledwo do zniesienia, dla drugich może powodować niewielki dyskomfort. Ponadto zależy to także od zastosowanego urządzenia. Nowoczesne lasery do depilacji działają w taki sposób, że nie powodują praktycznie bólu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna