Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Problem związany z łysieniem dotyka nawet 49% wszystkich mężczyzna w Polsce, co oznacza, że prawie co drugi Polak zmaga się z tym problemem. Niekoniecznie dotyka to jedynie panów po 50-tce – niestety coraz częściej na dolegliwość tą cierpią osoby znacznie młodsze. Gęste i zdrowe włosy to atrybut męskości i dobrego wygląd, związku z tym coraz większe grono mężczyzn odczuwa dyskomfort. Na szczęście dla nich, jest kilka sposobów na to, by temu zaradzić.

Łysienie – przyczyny

Problem wypadania włosów nie zawsze tkwi w naszych uwarunkowaniach genetycznych. Może on być związany ze złą dietą bądź niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Bardzo często jest to wynikiem odczuwania dużej ilości stresu. Może być również następstwem obytego leczenia i przyjmowania leków na depresję. Najczęściej mężyczyzn dotyka łysienie typu androgenowego. Mimo, iż cierpią na nie głównie panowie po 50-tce, bardzo często zaczyna się ono rozwijać już przed 20. rokiem życia. Jak temu zapobiec

Łysienie – sprawdzone sposoby

Ciężko jest spojrzeć w lutro, zdając sobie sprawę z tego, że już niebawem zostanie się pozbawionym włosów na głowie. Wydawać by się mogło, że z nowym wyglądem można się pogodzić, aczkolwiek wielu osobom ciężko jest zaakceptować taką zmianę. Dlatego warto podjąć działanie, póki nie jest jeszcze za późno…

W młodym wieku warto podjąć działania profilaktyczne, które mogą opóźnić proces wypadania włosów. Dlatego należy je szczotkować przynajmniej 2 razy dziennie. Warto również regularnie je przycinać, dzięki czemu struktura włosa szybciej się zregeneruje. Jeżeli jednak na podjęcie tych działań jest już za późno, pomóc mogą jedynie odpowiednie kosmetyki lub wyroby medyczne.

Przeczytaj także:  Jak nadać naturalnej opalenizny swojej skórze? Sprawdź nasze sposoby!

Szampon Hair Medic – niezawodny w walce z łysieniem

Fenomen tego szamponu polega na jego bogatym w aktywne składniki mineralne składzie. Dzięki temu skutecznie oczyszcza on skórę głowy, przez co nawilża i odżywia strukturę włosa. Ponadto eliminuje problem związany z nadmiernym wydzielaniem sebum oraz łupieżem. Zmniejsza nieprzyjemne odczucie swędzenia głowy, a co najważniejsze – zapobiega odpadaniu włosów oraz aktywnie wspomaga ich pojawianie się.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna