Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to must have nie tylko ze względu ochrony przed słońcem, lecz także stylu i mody. Tegoroczne lato i jesień nie mogą się obyć bez okularów przeciwsłonecznych. Te dobrze dobrane nie tylko podkreślają rysy twarzy, dopełniają charakteru całej stylizacji, ale także dodają pewności siebie i kobiecej zmysłowości. Niestety źle dobrane okulary mogą działać zupełnie odwrotnie, dlatego jest kilka rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, zanim udasz się do optyka.

  1. Magia wyboru okularów przeciwsłonecznych

  2. Na co zwracać uwagę?

  3. Jakie okulary wybrać?

Magia wyboru okularów przeciwsłonecznych

Do wyboru obecnie jest ogromna liczba modeli okularów przeciwsłonecznych. Wystarczy spojrzeć choćby tutaj https://www.twojesoczewki.com/51-okulary-przeciwsloneczne. Różnią się kształtem, kolorami, wzorami, soczewkami i oprawkami. Różni je materiał, z którego są wykonane i styl, jaki reprezentują. Wystarczy odrobina uwagi i bez problemu można je dopasować zarówno do codziennych, jak i wakacyjnych stylizacji, ich kolorystyki i nastroju, w jakim się aktualnie znajdujesz. Podstawowym kryterium wyboru powinna być jednak zgodność modelu z kształtem naszej twarzy. Jedne okulary będą dodawały wyrazistości, inne – wbrew przeciwnie, sprawią, że twarz się rozmyje i starci na swoim uroku.

Na co zwracać uwagę?

Kupno okularów przeciwsłonecznych, tak w sklepach stacjonarnych, jak i na twojesoczewki.com, warto rozpocząć od dokładnego określenia kształtu twarzy. Dlaczego? Ponieważ podstawową zasadą doboru okularów (tak korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych) jest niepowtarzanie kształtu twarzy w kształcie okularów. W określeniu typu twarzy pomóc może specjalista, ale można zrobić to także w domu. Wystarczy stanąć przed lustrem i szminką odrysować kontur twarzy na powierzchni lustra. W większości przypadków narysowany kształt od razu wskaże, czy twarz jest trójkątna, podłużna, kwadratowa czy też okrągła.

Przeczytaj także:  Najczęstsze pytania dotyczące implantów

Drugim ważnym elementem są brwi. Najlepiej na twarzy prezentują się okulary, które w swojej górnej linii powtarzają naturalny kształt łuku brwiowego. Generalnie brwi powinny wystawać nad okulary, bardzo źle w większości przypadków wyglądają te okulary, które w większości albo całości zasłaniają łuk brwiowy.

Jedynie w przypadku bardzo niskiego czoła należy wybrać okulary, które na nie nie nachodzą. W pozostałych przypadkach powinny jednak one delikatnie wchodzić na linię czoła. Nosek zaś powinien znajdować się idealnie po środku, w przypadku okularów dla osób z niskim czołem, powinien się on znajdować nieco wyżej.

Okulary przeciwsłoneczne nie powinny wychodzić poza najszersze miejsce w twarzy, którym najczęściej są kości policzkowe. Zbyt duże okulary zniekształcają twarz i mogą wywoływać komiczne wrażenie. Nie powinny one także naciskać na kości policzkowe. Nie powinny odbijać się na policzkach, ponieważ oznacza to, że konkretny model jest za duży i za ciężki. Odciśniętego noska co prawda w wysokich temperaturach nie unikniemy, natomiast znaki na skroniach zawsze świadczą o zbyt małych i ciasnych okularach.

Zbyt długą twarz można optycznie skrócić dzięki większym, nachodzącym na policzki okularom. Absolutnie zakazane w takim przypadku są malutkie i prostokątne okulary. Znaczenie ma również odpowiedni dobór koloru oprawek i szkieł. Pastelowe kolory nieco łagodzą wizerunek, natomiast intensywne i ciemne barwy, wzmacniają go i przyciągają uwagę.

Jakie okulary wybrać?

Markowe okulary to zawsze dobre rozwiazanie. Ray-Bany (https://www.twojesoczewki.com/104-okulary-przeciwsloneczne-ray-ban) dzięki nowoczesnym soczewkom gwarantują większy kontrast obrazu, redukują odblaski, zwiększają jasność widzenia i zmniejszają zmęczenie oczu. Niezależnie jednak od tego, czy decydujesz się na Ray-Bany, inne markowe okulary przeciwsłoneczne od lokalnego optyka, powinnaś dbać o to, by pasowały one do twojej twarzy.

  1. Do twarzy owalnej, ponieważ jest ona najbardziej proporcjonalna, najłatwiej jest dobrać okulary. Pasuje do niej większość modeli. Najlepiej jednak sprawdzają się okulary z prostokątnymi oprawkami. Twarz owalna dobrze wygląda także w nieco za dużych okularach. W przypadku Ray-Banów idealnie sprawdzą się modele wayfarer i aviatory.

  2. Do twarzy okrągłej, zgodnie z zasadą niepowtarzania kształtu twarzy na okularach, nie dobiera się okrągłych okularów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są oprawki prostokątne i kwadratowe, lekko zadziorne. Wydłużą i wysmuklą one twarz. Trzeba jednak uważać, aby nie były one za małe, bo inaczej wyostrzą one jedynie naturalny kształt twarzy.

  3. Do twarzy prostokątnej (znów za zasadą niepowtarzania) nie poleca się okularów ani prostokątnych, ani kwadratowych, generalnie zero kantów. Dobrym wyborem są natomiast oprawki zaokrąglone. Nadadzą one twarzy większej łagodności i subtelności.

  4. Do twarzy trójkątnej najlepiej dobrać model okularów, który zmniejszy zbyt szerokie czoło. Do optycznego złagodzenia owalu idealnie nadadzą się okrągłe okulary albo te o owalnym kształcie. Można spróbować także przymierzyć motylki. Górna linia okularów absolutnie nie może się układać poziomo.

Przeczytaj także:  Skład szamponu do włosów. Jakie substancje koniecznie trzeba znać?


Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna