Implanty? Nie takie straszne!

Utrata zęba nie jest jeszcze powodem do rozpaczy, ponieważ powstałą po wyrwaniu zęba dziurę, stomatolog może wypełnić dopasowanym implantem. Implanty zębowe to sztuczne korzenie, które są umieszczane w miejsce naturalnych. Na nich mocowana jest korona, która nie powinna się odróżniać kolorem ani teksturą od pozostałego w jamie ustnej uzębienia. Wybór profesjonalnej i sprawdzonej kliniki dentystycznej zapewnia dobrą jakość usługi i trwałość, o którą przecież zabiegają pacjenci. Jak wyglądają tego typu usługi stomatologiczne? Na co się przygotować?

Implant zębowy, czyli co?

Implant to wspomniany wcześniej sztuczny korzeń, który powstaje najczęściej z trwałych i odpornych tworzyw takich jak: tytan czy cyrkon. Nie zawsze ilość wszczepianych implantów odpowiada wstawianym koron, ponieważ implant może być oparciem aż dla kilku sztucznych zębów. Aby przeprowadzić taki zabieg trzeba skończyć minimum 20 albo nawet 25 lat, nie ma jednak żadnych przeciwwskazań dla górnej granicy wieku. Co więcej, osoby dojrzałe często decydują się na tę formę wypełnienia ubytków zamiast protez zębowych ze względu na bardziej naturalny wygląd.

Korona jest po prostu sztucznym zębem, który mocowany jest na wprowadzonym do szczęki implancie. Zastępuje nie tylko ubytki, ale również zakładana jest, by uchronić uszkodzone lub złamane zęby. Tak jak spośród tworzyw budujących implant można wybierać co najmniej spośród dwóch rodzajów tak w przypadku sztucznego zęba oferowane są materiały: ceramiczne, cyrkonowe, akrylowe, metalowe oraz łączone. Każdy z nich prezentuje nieco inne właściwości, różnią się też ceną. Zabieg ma stałe efekty, dlatego przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych stomatologów.

Proces wprowadzania implantów stomatologicznych

Implanty zakłada się w trzech krokach. Jako pierwsze następuje stworzenie miejsca w dziąśle na wprowadzenie korzenia, po czym następuje właśnie nałożenie implantu. Kolejno zakładana jest śruba gojąca. Dopiero wtedy można umocować wcześniej dopasowaną i przygotowaną koronę zębową.

Koszt zabiegu

Samo tylko wszczepienie implantu kosztuje około 3500 złotych, co trzeba przyznać jest wydatkiem dość dużym. To jednak nie koniec, ponieważ ważnym czynnikiem decydującym o cenie jest przede wszystkim materiał, z którego implant powstał. Następnie do ostatecznej ceny należy doliczyć wartość sztucznego zęba. Dość oczywistym wydaje się zależność, że wraz z jakością tworzywa, wzrasta jego wartość.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna