Epilacja laserowa zimą – poczuj się pięknie latem

Epilacja laserowa

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało wpisuje się w kanon współczesnego piękna. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje coś w miejsce tradycyjnego golenia maszynką – epilacja laserowa to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się niechcianych włosów z różnych partii ciała.

Z tekstu dowiesz się:

  • co to jest epilacja laserowa i jak działa,
  • jak przygotować się do zabiegu,
  • czy epilacja laserowa boli,
  • czym charakteryzuje się używany podczas zabiegów epilacji laser Vectus.

Epilacja laserowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na termicznym uszkodzeniu cebulki włosa poprzez poddanie jej działaniu energii lasera. Dzięki temu można się pozbyć niechcianego owłosienia w zasadzie z każdej partii ciała: spod pach, ze strefy bikini, z nóg, rąk czy pleców. Z zabiegu chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Epilacja laserowa – jak to działa?

Podczas epilacji wykorzystywane są właściwości wiązki światła emitowanej przez laser. Wnika ona w głąb skóry, gdzie jest pochłaniana przez znajdujący się w każdym włosie barwnik, czyli melaninę. Światło podnosi jej temperaturę, przez co cebulka włosa zostaje uszkodzona, a owłosienie znacznie zredukowane.

Warto mieć świadomość, że dla uzyskania trwałych efektów jest potrzebnych kilka zabiegów. Energia lasera jest w stanie usunąć tylko włoski w fazie wzrostu – występuje ona mniej więcej co 6-8 tygodni i wówczas trzeba powtarzać zabiegi. Co więcej, po kilku miesiącach od fazy zabiegów zasadniczych należy wykonać kilka zabiegów utrwalających, dzięki którym można usunąć resztki włosków i cieszyć się idealnie gładkim ciałem przez długi czas!

Aby więc móc bez obaw eksponować zadbane, gładkie ciało w lecie, serię zabiegów warto rozpocząć w miesiącach zimowych!

Epilacja laserowa – jak się przygotować?

Epilacja laserowa wymaga pewnych przygotowań. Na około miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz depilacji przy użyciu pęsety czy depilatorów mechanicznych (dozwolone jest golenie się maszynką). Należy również odstawić przyjmowane leki fotouczulające. Dzień przed zabiegiem należy ogolić epilowane miejsce maszynką i nie stosować na nim kremów czy balsamów.

Warto pamiętać, że epilacja laserowa nie jest przeznaczona dla wszystkich. Zabiegu nie wykonuje się m.in. u kobiet w ciąży i okresie laktacji, u osób z chorobami nowotworowymi, padaczką czy łuszczycą. Przeciwwskazaniem jest także świeża opalenizna.

Czy epilacja laserowa boli?

Epilacja laserowa nie należy do bardzo bolesnych zabiegów, choć zależy to, oczywiście, od indywidualnych predyspozycji. Niektórzy odczuwają dolegliwości w postaci niewielkiego pieczenia czy szczypania, które jednak szybko mijają, inni – o bardzo dużej wrażliwości – muszą korzystać z kremu znieczulającego. Po zabiegu warto też zastosować balsam łagodzący, który usunie podrażnienia. Przez kilka dni należy unikać opalania, korzystania z sauny i brania gorących kąpieli.

Laser Vectus – nowoczesne technologie w służbie urody

W klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie zabieg epilacji laserowej jest wykonywany przy użyciu lasera Vectus. Jest to laser diodowy o długości fali 810 nm i jako jedyny na świecie został wyposażony w czytnik poziomu melaniny w skórze. Na podstawie odczytu inteligentne oprogramowanie automatycznie dobiera parametry pracy lasera, tak aby był maksymalnie skuteczny, a jednocześnie by uniknąć poparzeń. Dzięki zastosowaniu technologii Photon RecyclingSM energia lasera jest wykorzystywana bardziej efektywnie, co wpływa na skuteczność zabiegu, a innowacyjny system Advanced Contact CoolingGSM podnosi komfort pacjenta. Większa niż w innych laserach końcówka głowicy pozwala wykonać epilację nawet większych partii ciała w krótkim czasie. Wszystko to sprawia, że zabiegi są bezbolesne, krótkotrwałe i bardzo skuteczne – ich ostateczna liczba zależy od indywidualnych potrzeb i wynosi zazwyczaj od 4 do 6.

Źródła:

http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/01/ke2018.6-7.pdf

https://wseit.edu.pl/images/upload/Joanna/16-17%20Depilacja%20laserowa_Mankowska.pdf

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna