Dobrze dobrany laktator – wybawienie dla mam

Już niedługo zostaniesz mamą? A może już maleństwo jest na świecie i koniecznie potrzebny Ci jest sprawdzony i dobry laktator? Szeroki wachlarz produktów na rynku jest przytłaczający i nie wiesz jakiego wyboru dokonać? Nie martw się – pomogę Ci dostosować odpowiedni produkt do Twoich oczekiwań i Twojego dziecka.

Kiedy jesteś w ciąży i gromadzisz wyprawkę dla swojego maluszka jedną z najważniejszych rzeczy po łóżeczku i wózku jest oczywiście laktator. Problemem jest zbyt duża liczba produktów na rynku. Jaki zatem wybrać? Pierwsze pytanie jakie się nam nasuwa, to czy wybrać laktator ręczny, czy elektryczny. Laktatory ręczne są tańsze od elektrycznych, pracują zdecydowanie ciszej i są raczej polecane do sporadycznego odciągania pokarmu. Jednym z bardziej polecanych laktatorów na rynku wśród mam jest ten firmy Medela Swing, możemy go znaleźć również w wersji ręcznej. Często młode mamy zakładają, że nie będą mieć pokarmu, a jeśli już będą, to na pewno mało i nie chcą inwestować w laktator elektryczny. Nierzadko się mylą i gdy pokarmu jest dużo, idealnie sprawdzi się laktator elektryczny. Posiadaczki laktatorów elektrycznych są niesamowicie zadowolone z faktu, że nie muszą same pracować, a robi to za nich silniczek, który sam odsysa mleko z piersi. Technologia 2-Phase Expression naśladuje ruch ssania oraz rytm ssania dziecka. Jest to tzn. sztuczna, naturalna metoda odciągania pokarmu. Warto dodać, że wszystkie laktatory elektryczne Medela Swing działają również na paluszki AA lub akumulatorki.

Gdy decyzje wyboru jakiej firmy powinien być nasz laktator mamy już za sobą, i czy powinien być ręczny, czy elektryczny, kolejną zagwozdką jest decyzja: pojedynczy, a może podwójny? Laktator elektryczny pojedynczy odciąga pokarm z jednej piersi. Zaś laktator elektryczny podwójny odciąga pokarm równocześnie z dwóch piersi na raz, do osobnych zbiorniczków, gdzie zbiera się pokarm. Jest to skrócenie o niemal połowę czasu pracy laktatora elektrycznego, pojedynczego, gdyż nie musimy odciągać najpierw z jednej piersi, a następnie z drugiej. Cała procedura odbywa się jednocześnie. Wiele Mam ceni sobie pracę laktatora Medela Swing Maxi, jest on właśnie odciągaczem elektrycznym, podwójnym. Jest on bardzo prosty w obsłudze i dedykowany dla matek ceniących sobie czas i wygodę. Posiada on wiele razy mocniejszy silniczek dzięki czemu umożliwia szybsze i sprawniejsze odciąganie pokarmu. Dzięki prostej konstrukcji możesz złożyć laktator i bez problemu zabrać go wszędzie ze sobą, tam gdzie potrzebujesz. Dodatkowym plusem jest łatwe rozkładanie w celu dokładnego wyczyszczenia. Wszystkie elementy Laktatora Medela Swing możesz sterylizować w mikrofalówce. Posiada on oczywiście tryb 2-Phase Expression, który odwzorowuje naturalny ruch ssania dziecka podczas karmienia piersią, zapewnia to również komfort matkom odciągającym mleko laktatorem. Odciąganie zaczyna się wprowadzającym krótkim, szybkim ruchem ssącym trwającym do momentu wypłynięcia pokarmu, następnie tryb przełącza się na wolniejsze ruchy ssące mające na celu odciągnięcie mleka. Posiada on również przyciski zmniejszające lub zwiększające moc ssania, czyli odciągania co pozwala nam mieć pełną kontrolę nad tym jak ściągamy pokarm. Producent zadbał przede wszystkim o komfort Mam podczas, często żmudnej i pracochłonnej pracy. Od teraz możesz odciągać pokarm bez bólu, nie poświęcając dużej ilości czasu. Pamiętajmy również, że laktator Medela Swing opróżnia pierś do końca, także możliwość zastojów i innych nieprzyjemnych doświadczeń w tym momencie nas już nie będzie dotyczył. Warto dodać, że ceny laktatorów firmy Medela Swing wahają się od 230 złotych do 800 zł. W zależności od tego jaką opcję laktatora wybierzemy i z jakimi udogodnieniami.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna