Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja, szczególnie wykonywana codziennie, jest niezwykle uciążliwa. Tradycyjne metody usuwania niechcianego owłosienia wymagają również inwestycji w maszynki do golenia, pianki czy plastry. Wiele kobiet cierpi także z powodu podrażnień wywołanych stosowaniem kosmetyków lub depilatorów. Tymczasem nowoczesne metody, takie jak depilacja laserowa, są dużo bardziej wygodne, skuteczne oraz dają długotrwałe rezultaty. Z tego powodu cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową? Powodów jest wiele.

Prawdy i mity o depilacji laserowej

Wokół zabiegów depilacji laserowej narosło wiele mitów, które zniechęcają kobiety do skorzystania z tej opcji. Wiele z nich nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

  • Depilacja laserowa jest bolesna

Usuwanie owłosienia laserem może czasami wiązać się z dyskomfortem, który jest rozmaicie odczuwany przez kobiety. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych predyspozycji i wrażliwości. Można jednak poprosić o aplikację maści znieczulającej, która skutecznie pomoże pozbyć się tego typu problemów.

  • Depilacja zapewnia trwały efekt

Właściwie przeprowadzona depilacja może przynieść trwałe rezultaty. Dzięki temu można usunąć nawet 90% niechcianych włosków. Istnieje także możliwość skorzystania z zabiegu utrwalającego, który zazwyczaj wykonywany jest po dwóch latach od pierwszych zabiegów.

  • Depilacja nie może być stosowana u osób, które mają pieprzyki

Rzeczywiście, w przypadku osób posiadających tego typu zmiany skórne nie powinna być stosowana depilacja laserowa, ponieważ wykorzystywany do tego celu promień może powodować nieprzyjemne powikłania. Najlepiej byłoby kwestię przeprowadzenia zabiegu depilacji skonsultować z dermatologiem, i ewentualnie usunąć pieprzyk, aby swobodnie korzystać z zabiegów.

  • Nie ma przeciwwskazań do stosowania depilacji laserowej

Istnieje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej, dlatego przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, którego rezultat decyduje o możliwości wykonania zabiegu. Do najczęstszych przeciwskazań należą choroby skóry oraz ciąża, a także opalenizna. Nie należy również pić fotoalergicznych ziół takich, jak dziurawiec czy nagietek.

  • Depilacja laserowa nie sprawdzi się w przypadku wrastających włosków

Zabieg depilacji laserowej polega na usuwaniu niechcianych włosków aż po cebulkę, więc sprawdzi się też w przypadku osób borykających się z problemem wrastających włosków. Pozwoli je skutecznie usunąć zapobiegając również powstawaniu nieestetycznych blizn lub przebarwień.

  • Depilacja laserowa to zabieg jednorazowy

W przypadku depilacji laserowej najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie kilku zabiegów, które wykonywane są w odstępach kilkutygodniowych. Liczba zabiegów uzależniona jest od czynników takich, jak karnacja skóry czy kolor włosków. Zazwyczaj trwałe rezultaty otrzymuje się po zastosowaniu kilku (3-5) powtórzeń.

Skuteczność depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej jest obecnie najskuteczniejszą metodą pozwalającą na bezpowrotne wyeliminowanie problemu niechcianego owłosienia. Po wykonaniu zaplanowanej liczby zabiegów przeważająca większość zbędnych włosków w ogóle nie odrasta, a te, które przetrwają są dużo słabsze i jaśniejsze. Nie trzeba więc borykać się z problemem odrastania kłującej „szczecinki”. Przeprowadzanie zabiegu ma największy sens u osób mających ciemne owłosienie, wtedy rezultaty widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie.

Przewaga depilacji laserowej nad innymi metodami usuwania zbędnego owłosienia

Brak blizn, przebarwień, podrażnień oraz brak konieczności przeprowadzania codziennych zabiegów usuwania niechcianego owłosienia, a przede wszystkim skuteczność, to główne zalety stosowania depilacji laserowej, które sprawiają, że ma ona ogromną przewagę nad tradycyjnymi sposobami. Metoda ta jest obecnie najmniej bolesną opcją do depilacji miejsc intymnych, jak również twarzy i innych wrażliwych okolic. Dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet chcących zadbać o swoją wygodę i atrakcyjny wygląd.

Laser LightSheer Duet

Laser diodowy LightSheer Duet jest obecnie najnowszym, najszybszym oraz najmocniejszym systemem do depilacji laserowej. Urządzenie zaopatrzone jest w dwie głowice – mniejszą służącą do depilacji niewielkich oraz trudno dostępnych miejsc (np. depilacja wąsika) oraz większą, która używana jest do depilacji nóg i pleców. Mała głowica wyposażona jest ponadto w system chłodzący, natomiast większa wykorzystuje działanie podciśnienia, co zapewnia bezpieczną depilację także w przypadku cery wrażliwej lub kruchych naczynek krwionośnych. Niewątpliwym atutem depilacji przy użyciu Laser LightSheer jest bezpieczeństwo zabiegów.

Źródło zdjęcia: royalbeautyclinic.pl

Depilacja laserowa laserem LightSheer – który salon kosmetyczny w Warszawie wybrać?

W Warszawie znajdziemy bardzo bogatą ofertę salonów, w których przeprowadzana jest depilacja laserowa. Jeśli zależy nam na skutecznym i bezpiecznym przeprowadzeniu zabiegu, warto znaleźć salon, który będzie mógł pochwalić się:

  • Doświadczonym personelem – najlepsze gabinety zatrudniają wykwalifikowanych pracowników posiadających często dyplom z kosmetologii lub innych pokrewnych kierunków. Wiedza i umiejętności personelu gwarantują wysoką jakość usług oraz skuteczność przeprowadzanych zabiegów.
  • Jakością sprzętu – jakość i możliwości lasera warunkują końcowy efekt zabiegu. Certyfikowany laser LightSheer Duet uznawany jest obecnie za najbardziej skuteczne urządzenie do przeprowadzania depilacji laserowej, które gwarantuje długotrwałe efekty oraz brak bólu podczas zabiegu.

Miejscem, gdzie możemy bezpiecznie wykonać zabieg depilacji laserowej jest warszawski salon kosmetyczny Royal Beauty Clinic, w którym realizowanych jest wiele usług dla zdrowia i urody. Wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów zapewniających fachową obsługę. Salon kosmetyczny Royal Beauty Clinic to autoryzowana klinika depilacji laserowej LightSheer Duet w Warszawie, mamy więc pewność, że skorzystamy z zabiegu depilacji laserowej wykonywanego przez świetnych specjalistów za pomocą najlepszego sprzętu.


Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna