Detoks alkoholowy Łódź – na czym to polega?

Stałe spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach w dość szybkim tempie prowadzi do pojawienia się wielu negatywnych konsekwencji. Zalicza się do nich między innymi destrukcję środowiska rodzinnego, kłopoty na tle ekonomicznych, choroby na tle psychicznym. Alkoholik dostrzega po pewnym czasie również bardziej prozaiczne objawy, takie jak złe samopoczucie. W celu przygotowania się do leczenia choroby alkoholowej, szczególnie uwzględniając poprawę ogólnej kondycji niezbędne jest odbycie odtrucia alkoholowego, czyli detoksu.

W naszym gabinecie mieszczącym poprzez odtrucie alkoholowe podajemy naszym pacjentom indywidualnie dobraną mieszankę zawierającą m.in. witaminy. W ten sposób nawadnia się organizm oraz oczyszcza z toksyn będących produktem metabolizmu etanolu.

Detoks alkoholowy Łódź jest korzystne zarówno w przerywaniu ciągów alkoholowych, jak i leczenia kaca, powstałego w wyniku jednorazowego nadmiernego spożycia alkoholu.

Czym jest odtrucie alkoholowe (detoks) i kiedy się je stosuje?

Detoksykacja jest procesem odtruwania organizmu, który został obciążony przez spożywanie alkoholu długofalowo w nadmiernych ilościach. Takie ciągi alkoholowe mogą trwać nawet kilka dni, jak i tygodni. W przypadku nagłego odstawienia napojów alkoholowych u osoby uzależnionej pojawia się zespół objawów abstynencyjnych. Jest on wynikiem nagromadzenia w ciele człowieka licznych toksyn, będących pozostałością alkoholu etylowego. Tym samym w organizmie brakuje niezbędnych witamin, soli mineralnych i elektrolitów. Objawy psychofizyczne omawianego zespołu są następujące:

 • Zaburzenia snu i koncentracji,
 • Bóle mięśni i głowy,
 • Stany lękowe,
 • Biegunki, wymioty, nudności,
 • Agresja,
 • Nadwrażliwość sensoryczna.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Pod opieką lekarzy podawane są pacjentowi drogą dożylną niezbędne substancje. Skład kroplówki oraz jej dawka ustalana jest przez lekarza indywidualnie pod potrzeby pacjenta. W ten sposób ma on zapewniony komfort oraz szybką regeneracje swojego ciała, a także odpowiednie nawodnienie. Odtrucie alkoholowe łagodzi więc objawy zespołu abstynencyjnego, przerywa ciągi alkoholowe, a także przywraca ogólną dobrą kondycję organizmu. Jeżeli występuje taka potrzeba, lekarz decyduje się na podanie środków farmakologicznych, np. leków przeciwbólowych.

Warto podkreślić, że detoks alkoholowy polecany jest zarówno osobom uzależnionym od alkoholu, jak i tym, którzy sporadycznie odczuwają kaca.

Odtrucia alkoholowe w Łodzi

Jesteśmy profesjonalistami w swoim fachu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, stale podnosimy swoje umiejętności i wiedzę, dążąc do osiągnięcia jak najwyższych kwalifikacji i kompetencji. W ten sposób już dzisiaj dysponujemy najskuteczniejszymi metodami detoksykacji, co pozwala nam pomagać licznym pacjentom w łagodzeniu objawów zespołu abstynencyjnego, przerywaniu ciągów alkoholowych, a także sprawnemu dochodzeniu do ogólnej sprawności organizmu poprzez skuteczne odtrucie alkoholowe. Do każdej osoby zgłaszającej się do nas po pomoc podchodzimy z empatią, zapewniając jej indywidualne podejście, bezpieczeństwo, komfort oraz dyskrecję.

Zachęcamy do uczestnictwa w konsultacji z naszym specjalistom, który może zapewnić natychmiastową pomoc, podając kroplówkę poprawiającą gospodarkę wodno-elektrolitową.

Należy pamiętać, że odbycie detoksu nie oznacza wygranej walki z uzależnieniem. To dopiero pierwszy krok, przygotowujący organizm do dalszego leczenia. Kolejnym etapem powinna być psychoterapia. Warto rozważyć również zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal.

Podobne posty:

 • Elegancki smartwatch dla kobiety – jaki wybrać?Elegancki smartwatch dla kobiety – jaki wybrać? Smartwatche zgodnie z przewidywaniami zrewolucjonizowały rynek multimediów i biżuterii. Są prawdziwym hitem sprzedażowym, a producenci prześcigają się w tym, by zaproponować klientom […] Posted in Lifestyle, Życie
 • Bielizna – jak dobrać tę idealną do sylwetki?Bielizna – jak dobrać tę idealną do sylwetki? Bielizna damska, dzięki której każda kobieta poczuje się piękna. Wybieraj spośród wielu stylów i krojów.Damska bielizna, choć niewidoczna, w znaczącym stopniu wpływa na nasz komfort. […] Posted in Moda
 • Na jakie dodatki warto postawić wiosną?Na jakie dodatki warto postawić wiosną? Każdej kobiecie zależy na tym, aby wyglądać stylowo o każdej porze roku. Nie ulega jednak wątpliwości, że najbardziej stroimy się wtedy, gdy świeci słońce, a temperatura staje się coraz […] Posted in Moda, Uroda
 • Depilacja laserowaDepilacja laserowa Depilacja laserowa to zabieg polegający na usuwaniu zbędnego i niechcianego owłosienia za pomącą wiązki światła lasera. To w ostatnim czasie jedna z bardziej popularnych metod depilacji. […] Posted in Uroda
 • Jak dobrać biustonosz na lato?Jak dobrać biustonosz na lato? Skoro mamy lato w pełni, warto nieco odświeżyć swoją szafę na czas tych ciepłych, przepięknych miesięcy. W tym okresie z chęcią kupujemy nowe spódniczki, sukienki, szorty czy sandałki. Nie […] Posted in Moda
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]