Depilacja laserowa – fakty i mity

Wokół depilacji laserowej narosło wiele mitów, które niekoniecznie mają cokolwiek wspólnego z tym, jak ten zabieg kosmetyczny wygląda w rzeczywistości. Dowiedz się, co jest prawdą na temat depilacji laserowej, a które twierdzenia należy włożyć między bajki.

Depilacja laserowa – fakty

Fakty na temat depilacji laserowej warto poznać ze względu na to, by do salonu kosmetycznego wybrać z realnymi oczekiwaniami i świadomością tego, jak mogą wyglądać efekty zabiegu. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień lub pretensji, jakie klientka może rościć wobec kosmetyczki.

Efekty depilacji laserowej nie są do przewidzenia

Jest to jeden z podstawowych faktów na temat tego zabiegu. Depilacja laserowa może przynieść inne efekty u różnych klientek, dlatego też skuteczność zabiegu jest absolutnie nie do przewidzenia przed jego rozpoczęciem. Na efekty może wpływać wiele czynników, np. odcień skóry czy kolor włosków.

Idealny kandydat do depilacji laserowej to osoba z jasną skórą i ciemnymi włosami

Rzeczywiście u osób o jasnej karnacji skóry, ale wytwarzającej ciemne włoski, laserowa depilacja przynosi najlepsze efekty w postaci wyraźnego i trwałego zmniejszenia gęstości owłosienia na skórze. Jednakże należy liczyć się z tym, że nawet u takich osób idealne efekty nie są zagwarantowane.

Zadowolenie zależy od nastawienia

O tym już wspomnieliśmy, ale to właśnie nastawienie realnie wpływa na zadowolenie z zabiegu. Musisz liczyć się z tym, że jeden czy dwa zabiegi nie przyniosą natychmiastowego efektu. Zadowolenie możesz osiągnąć, kiedy wykażesz się cierpliwością i zrozumieniem ogólnego braku reguł, jakim rządzi się skuteczność depilacji laserowej.

Przeczytaj także:  Jak wybrać idealny szampon do włosów?

Mity na temat depilacji laserowej

Miej na uwadze to, że pewne stwierdzenia na temat depilacji laserowej są albo miejskimi legendami, albo chwytami marketingowymi, które mają na celu zachęcenie Cię do skorzystania z usług salonu. Aby nie wpaść w spiralę nieprawdziwych informacji, poznaj najbardziej powszechne mity na temat depilacji laserowej.

Zabieg jest bezbolesny

To stwierdzenie mocno mija się z prawdą, bowiem depilacja laserowa powoduje pewien dyskomfort. Intensywność odczuwania jest oczywiście bardzo subiektywna, bowiem każdy ma inną wrażliwość na ból. Może zależeć również od tego, jaka część ciała jest depilowana.

Po permanentnej depilacji włosy nie odrastają

To twierdzenie również nie jest prawdą. Na ten moment nie istnieje żadne potwierdzenie tego, że po zabiegu depilacji permanentnej usuwanych jest 100% włosków, które następnie nie odrastają.

Kuszenie najlepszym sprzętem

Z dużym dystansem musisz podchodzić również do ofert salonów kosmetycznych, które zapewniają Cię, że używają do depilacji najlepszego systemu laserowego. Nie ma bowiem jeszcze żadnych dowodów na to, że jedne systemy są lepsze od innych. Na ten moment wszystkie konkurencyjne urządzenia są traktowane jako alternatywne wobec siebie. Przekonywanie, że dany salon ma najlepszy sprzęt, jest zatem zwykłym zagraniem marketingowym.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna