Depilacja laserowa – czy jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia?

Depilacja laserowa to metoda pozwalająca trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranych obszarów skóry. Sam zabieg polega na równomiernym rozprowadzeniu wiązki lasera na danej części ciała przy pomocy wyspecjalizowanego sprzętu. Mimo, iż depilacja laserowa jest całkowicie bezinwazyjna, a co najważniejsze bezpieczna dla skóry to nadal można spotkać się z opiniami osób, które twierdzą, że ten sposób usuwania zbędnych włosków nie jest zdrowy dla organizmu. Czy rzeczywiście jest to prawdą?

Czy depilacja laserowa jest zdrowa?

Nieustanny postęp technologiczny oraz wprowadzenie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań spowodowały, że stosowane obecnie przy zabiegu depilacji laserowej urządzenia są w pełni bezpieczne zarówno dla skóry, jak i zdrowia. Dodatkowo, większość z nich wyposażonych jest w system chłodzący, który znacząco zwiększa poczucie komfortu podczas przeprowadzanej sesji. Warto również zauważyć, że wyspecjalizowane salony kosmetyczne pracują wyłącznie na laserach posiadających odpowiednie certyfikaty medyczne. Nie możliwe jest więc, aby samo poddawanie się zabiegom mogło wywołać negatywne skutki zdrowotne.

Depilacja laserowa a zdrowie

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że tak naprawdę bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu depilacji laserowej zależy od nas samych. Przede wszystkim trzeba w pełni dostosować się do wszystkich zaleceń przed zabiegowych. Na miesiąc przed planowaną wizytę w salonie kosmetycznym należy całkowicie zrezygnować z naturalnego opalania oraz wizyt w solarium. Ponadto wymagane jest, aby zaprzestać stosowania ziół światłouczulających oraz leków, w tym również antybiotyków, sterydów, środków psychotropowych i hormonalnych.

Warto też zwrócić uwagę na szczególną pielęgnację skóry po przeprowadzonej depilacji laserowej. Skóra przez kilka dni po zabiegu może być zaczerwieniona lub podrażniona. W tym czasie nie wolno więc stosować żadnych kosmetyków na bazie alkoholu czy tych, które zawierają wiele substancji chemicznych. Najlepiej postawić wyłącznie na delikatne mydła i w pełni naturalne płyny do mycia.

Oczywiście, istnieje także szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość poddania się depilacji laserowej. Niedostosowanie się do wytycznych może właśnie w takim przypadku wywołać negatywne skutki na zdrowiu. Z pewnością z tej metody usuwania zbędnego owłosienia muszą zrezygnować kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią. Nie zaleca się także stosowania depilacji laserowej u osób borykających się z różnego rodzaju infekcjami lub stanami zapalnymi skóry, gdyż działanie lasera może dodatkowo zaostrzyć istniejące już zmiany skórne.

Czy depilacja laserowa jest rakotwórcza?

Często można się również spotkać ze stwierdzeniem mówiącym o tym, że zabiegi depilacji laserowej mogą być przyczyną powstania nowotworów. Dotychczasowe badania medyczne w żaden sposób nie potwierdziły jednak tej tezy. Wprawdzie osoby, które chorują na raka nie mogą poddawać się laserowemu usuwaniu zbędnego owłosienia ze względu na to, że wytwarzana przez urządzenie wiązka może dodatkowo stymulować istniejące już ogniska nowotworowe. Należy jednak tutaj definitywnie potwierdzić, że depilacja laserowa sama w sobie nie jest rakotwórcza, zaś sam zabieg jest całkowicie bezpieczny dla osób w pełni zdrowych.

Aby zabieg laserowego usuwania owłosienia nie wywołał niepożądanych skutków koniecznie musi być przeprowadzony w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Szczególną uwagę warto więc zwrócić na największą w Polsce sieć gabinetów depilacji laserowej Depilacja.pl ! To właśnie tam wykonasz zabieg redukcji niechcianych włosów w najbardziej komfortowych warunkach. Doświadczeni kosmetolodzy dodatkowo zadbają o to, aby cały proces likwidacji owłosienia był w pełni bezpieczny dla Twojego zdrowia i skóry. Już teraz skorzystaj więc z fachowej opieki i umów się na pierwszą wizytę wraz z Depilacja.pl ! Zapraszamy do kontaktu.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna