Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć?

Na depilację laserową w gabinecie decyduje się coraz więcej osób. Na jakie efekty można liczyć przy usuwaniu włosków tą metodą? Ile sesji potrzeba, by laser diodowy przyniósł oczekiwane rezultaty? Jakie są plusy, a jakie minusy zabiegu? Dowiedz się odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące profesjonalnego usuwania włosków w gabinecie.

Jakie zalety ma depilacja laserowa w gabinecie

Jednorazowe maszynki przynoszą krótkotrwały rezultat i golenie nóg czy bikini trzeba często powtarzać. Wosk jest metodą bolesną i też może prowadzić do podrażnień. Nowoczesną alternatywą dla pozbywania się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa w gabinecie. Sprzęt jest stale udoskonalany i coraz bardziej dostępny. Sam zabieg nie kosztuje już tyle, co dawniej i jest w zasięgu portfela nie tylko celebrytek. Tutaj możesz sprawdzić cenę i szczegóły zabiegu: depilacja laserowa.

Usuwanie włosków diodowym laserem nie podrażnia skóry jak golenie woskiem, depilatorem czy maszynką. Zapewnia znacznie lepsze rezultaty! To wygoda i oszczędność pieniędzy, a także zdecydowanie mniej odpadów niż podczas używania klasycznych maszynek jednorazowych, kremów i innych środków do depilacji tradycyjnej.

Depilacja laserowa – na jakie efekty można liczyć

Depilacja laserowa to bezkonkurencyjny w chwili obecnej zabieg, dzięki któremu już po kilku sesjach możesz się pozbyć włosków na zawsze! Ile potrzeba sesji? Wiele zależy od partii ciała i indywidualnych cech włosa. W większości przypadków przedział mieści się w granicach 6-8 sesji zabiegowych.

Niekiedy wymagane jest więcej spotkań, do 10 wizyt, by skóra była idealnie gładka. Warto pamiętać, że istnieje też prawdopodobieństwo, że po całym procesie mogą pojawiać się pojedyncze włoski. Zwykle są delikatne i jasne – można pozbyć się ich po około roku od ukończenia serii podejść. Dzięki temu depilacja laserowa pozwala na całkowite pozbycie się owłosienie z wybranej partii ciała na dobre.

Przeczytaj także:  TOP 3 najlepszych kosmetyków do ciała – skuteczna pielęgnacja dla Ciebie

Jak wygląda zabieg

Laser diodowy wykorzystuje wiązkę światła, która zostaje pochłonięta przez barwnik włosa. Zabieg w gabinecie całkowicie i trwale niszczy cebulki, dlatego depilacja laserowa pozwala usunąć włoski na dobre (przy zachowaniu najwyższej skuteczności). Wiązka narusza jedynie włoski i cebulki, nie ma wpływu natomiast na inne tkanki skóry. Możesz bezpiecznie i trwale usuwać włosy z twarzy, pach, miejsc  intymnych, nóg, rąk, brzucha i bikini. Czy to boli? Pacjentki mają różne odczucia i dla każdego skala bólu jest nieco inna. Niektóre osoby odczuwają lekkie mrowienie, inne mówią natomiast o mocniejszych odczuciach – to kwestia indywidualna.

Depilacja laserowa – czy są przeciwwskazania

Oczywiście różne kondycje skóry mogą być przeciwwskazaniem, dlatego zawsze poinformuj osobę przeprowadzającą na Tobie depilację laserową o wątpliwościach, chorobach i przyjmowanych lekach (również antydepresantach, lekach przeciwbólowych i antybiotykach). Trzy tygodnie przez zabiegiem należy przestać stosować kosmetyki i maści z retinoidami. W trakcie ciąży również nie można korzystać z depilacji laserowej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa zabiegu i Twojej kondycji, poinformuj o tym personel.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna