Dentysta na NFZ czy prywatnie?

Gdy w naszej jamie ustnej poczujemy ból, jedną z pierwszych myśli powinno być: czas na wizytę u dentysty. Niestety, jak dobrze wiecie, pojawienie się jakichkolwiek dolegliwości bólowych jest często nagłe, stąd też nie sposób się do nich właściwie przygotować. Stajemy wtedy przed wyborem: czy powinniśmy zdecydować się na dentystę w ramach systemu NFZ, czy może tego, prowadzącego prywatny gabinet? Jakie różnice występują w obu opcjach? Dlaczego coraz częściej rezygnujemy z leczenia w państwowych gabinetach? Sprawdźmy to!

Dentysta na NFZ

Na samym początku omówimy to, co może wykonać stomatolog bazujący na ofercie Narodowego Funduszu Zdrowia. W koszyku refundowanych usług znajdują się chociażby leczenie próchnicy zębów, badanie kontrolne czy skaling (usuwanie kamienia nazębnego). Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to opcja znacznie bardziej “budżetowa” dla pacjenta i nie nadszarpnie ona jego kieszeni w tak znaczny sposób. Jednak takie rozwiązanie ma także swoje słabe strony. Zabiegi stomatologiczne na NFZ mają także swoje ograniczenia i przez to niemożliwe jest zastosowanie bardziej specjalistycznych rozwiązań. Dla przykładu, plomby utwardzane przy pomocy światła s wykonywane wyłącznie w przypadku zębów przednich, do trójek włącznie, gdyż wysokiej klasy materiały nie są refundowane. Zakres zabiegów w stomatologiczne ofercie NFZ jest również znacznie bardziej ubogi i nie można zapomnieć o tym, że czas oczekiwania na zabieg jest nieraz absurdalny!

Prywatny gabinet stomatologiczny

Co jednak oferują wysokiej klasy prywatne gabinety stomatologiczne, takie jak dentysta szczecin? Otóż przede wszystkim, gabinety te odznaczają stosowaniem najnowocześniejszych technologii i metod leczenia. Inną, wręcz niezaprzeczalną zaletą prywatnych praktyk jest to, że są często one czynne niemalże przez cały tydzień. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia, chociażby objawów próchnicy, często możemy umówić się na wizytę niemalże z dnia na dzień. W prywatnej klinice lub gabinecie stosuje się także znacznie bardziej dokładne metody diagnostyki, dzięki którym nie tylko łatwiej jest zaplanować leczenie, ale też zlokalizować potencjalne anomalie występujące w jamie ustnej.

Oferta takich gabinetów jest także bardzo szeroka i dziś koniecznością jest świadczenie nie tylko zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, ale też na przykład chirurgii stomatologicznej czy endodoncji z wykorzystaniem mikroskopu! Nic więc dziwnego, że pacjenci zdecydowanie bardziej wolą uiścić właściwą opłatę i poddać się leczeniu jamy ustnej w prywatnej placówce, niż czekać na termin w przychodni państwowej!

Co wybrać?

Wybór miejsca i sposobu finansowania leczenia zawsze należy do pacjenta. Z jednej strony, decydując się na leczenie przy pomocy programu NFZ, poniesiemy mniejsze koszty, lecz może to istotnie odbić się na jakości wykonywanego zabiegu. Prywatne zabiegi w gabinetach w miejscach takich jak http://dentystaszczecin.eu/ są znacznie bardziej skuteczne i oferują znacznie bardziej estetyczne rezultaty, niezależnie od typu leczenia. Decyzję pozostawiamy wam — pacjentom!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna