Czym jest niepełny wzwód i jak go leczyć?

Niepełny wzwód to jedno z zaburzeń erekcji. Utrudnia osiąganie satysfakcji seksualnej i niszczy zadowolenie obojga partnerów. Potrafi podkopać poczucie własnej wartości i wpędzić w kompleksy. Co gorsza, panowie niechętnie mówią o tym „męskim problemie”. Przez to odbierają sobie możliwość ustalenia podłoża nieprawidłowości i znalezienia rozwiązania. Tymczasem, z pomocą specjalisty, można się uporać z niepełnym wzwodem i odzyskać pełną radość z seksu.

Zaburzenia erekcji u mężczyzn w różnym wieku

Zaburzenia erekcji to wbrew pozorom problem powszechny, który dotyka mężczyzn w różnych przedziałach wiekowych. Szacuje się, że na jakiś rodzaj kłopotów ze wzwodem cierpią aż 3 miliony mężczyzn w Polsce. Kwestia dotyczy również osób młodych – jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Po pięćdziesiątce z niepełnym wzwodem boryka się już 50% panów. Nie jest to problem „lokalny” – zaburzenia w podobnej skali, jak w naszym kraju, występują również w rozwiniętych krajach zachodnich.

Psychogenne i organiczne przyczyny niepełnego wzwodu

Gdy mówimy o niepełnym wzwodzie, mamy na myśli sytuację, gdy mężczyzna nie osiąga silnej erekcji pomimo podniecenia. Odbycie aktu seksualnego jest możliwe, jednak ze względu na brak wystarczającego wzwodu, zadowolenie partnera, partnerki albo obu stron nie jest pełne. Jakie są przyczyny tego problemu? Jego źródeł możemy szukać w czynnikach organicznych lub psychogennych.

Jak się zorientować, co jest przyczyną w naszym przypadku? Jeżeli mężczyzna osiąga prawidłowy, pełny wzwód podczas nocnej i porannej erekcji, czy np. podczas masturbacji, można podejrzewać impotencję o podłożu psychogennym. Być może w grę wchodzą konflikty w związku, niskie poczucie wartości lub lęk przed kontaktem z partnerką. Do problemów z niepełnym wzwodem przyczynia się też długotrwały stres czy borykanie się z depresją. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html

Choroby, których objawem jest niepełny wzwód

Jeśli zaobserwowałeś, że niepełny wzwód pojawia nie tylko przy zbliżeniu, ale również w innych okolicznościach, zastanów się nad ogólną kondycją swojego organizmu. Podłożem kłopotów z erekcją może być bowiem stan zdrowia. Zwłaszcza zaburzenia pracy układu nerwowego i krwionośnego dają objawy w postaci impotencji, ponieważ erekcja związana jest z pracą obu tych układów. Dlatego warto wykonać badania na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy sprawdzić poziom cholesterolu.

Schorzeń objawiających się zaburzeniami wzwodu może być więcej, stąd wizyta u lekarza jest niezbędna, żeby ustalić, co leży u podstaw problemu w naszym przypadku. Specjalista, po wykonaniu pełnej diagnostyki, może zaproponować leczenie farmakologiczne – popularną Viagrę lub jej tańszy odpowiednik, Kamagrę. Dzięki nim uzyskamy natychmiastowy efekt i poprawę życia seksualnego.

Zadbaj o siebie i problem zniknie

Niepełny wzwód bywa efektem długotrwałych zaniedbań własnego organizmu. Problemy z erekcją mają bowiem często związek z siedzącym trybem życia, złą dietą, otyłością, paleniem i nadużywaniem alkoholu. Nikotyna to wróg potencji. Jeśli zmagamy się z „męskimi problemami”, warto zacząć od prostych spraw: podjęcia aktywności fizycznej, zmiany sposobu odżywiania i pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Jeśli zaburzenia erekcji znikną – to sygnał, że przyczyna leżała w niezdrowym trybie życia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna