Czy mezoterapia igłowa to zabieg dla mnie?

To pytanie, które zadaje sobie pewnie niejedna z nas. Wszystko dlatego, że mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Często kobiety właśnie od niego zaczynają, aby później kontynuować swoją przygodę z innymi zabiegami upiększającymi. Jakie zalety ma mezoterapia igłowa? Jakie daje efekty? Kiedy będą widoczne? Szukasz odpowiedzi na te pytania? Wyjaśniamy!

Mezoterapia igłowa – recepta na młodość

Kiedy wraz z wiekiem skóra zaczyna się zmieniać, w pewnym momencie zaczynamy dostrzegać, że pora wybrać się do lekarza medycyny estetycznej. Upływający czas jest widoczny szczególnie na twarzy – pojawiają się zmarszczki, skóra staje się przesuszona i wiotka. Mezoterapia igłowa to sposób, aby pozbyć się tych negatywnych zmian i znowu wyglądać młodo. I co najważniejsze – w naturalny sposób! Jeśli jeszcze nie przetestowałaś mezoterapii igłowej – najwyższy czas wypróbować ten zabieg!

Na czy polega mezoterapia igłowa?

Jest to zabieg polegający na podaniu składników odżywczych (aminokwasów, witamin, kofeiny, soli mineralnych, kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej) pod skórę, wszystko dzieje się z wykorzystaniem specjalnej igły. W efekcie skóra poddana zabiegowi staje się bardziej elastyczna i odmłodzona. Rezultaty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, poprawi się jej kondycja, koloryt, będzie wyglądała na zdrowszą, świeższą, bardziej napiętą. Dla utrzymania efektów, warto jest powtarzać mezoterapię igłową systematycznie.

Więcej o mezoterapii przeczytasz tutaj: https://www.preibisz.com/zabiegi/mezoterapia-iglowa-twarzy/

Zabieg prewencyjny

Mezoterapia igłowa to doskonały zabieg, który można stosować w każdym wieku, gdyż świetnie kondycjonuje skórę. Można ją stosować także profilaktycznie – aby nie doprowadzić do szybkiego i widocznego starzenia się skóry twarzy. Takie zapobieganie pogłębiania się oznak starzenia to doskonały pomysł, aby po prostu dłużej wyglądać młodo. Efekty, które pojawiają się po zabiegu, są szybkie i utrzymują się dość długo, dlatego wystarczą systematyczne odwiedziny w gabinecie i na długi czas będziemy cieszyć się doskonałą kondycją skóry. W ciągu roku taki zabieg można wykonywać od 3 do 6 razy. Mezoterapia igłowa jest to więc doskonały zabieg anti-aging, który przynosi piękne efekty odświeżenia skóry, ale najlepiej działa po wykonaniu całej serii, wedle konkretnego planu ustalonego z lekarzem.

Przeczytaj także:  Czym charakteryzują się kosmetyki wegańskie?

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Jest to niezwykle bezpieczny zabieg, ale odradza się go pacjentom w pewnych przypadkach. Należy do nich: ciąża, uczulenie na któryś ze składników podawanych podczas zabiegu, cukrzyca bądź opryszczka. Podczas konsultacji lekarz zawsze dokonuje kwalifikacji do zabiegu, wszystko po to, aby nie dopuścić do niepotrzebnych powikłań. Sam zabieg nie jest wielce bolesny, gdyż jest wykonywany niezwykle cienką igłą, możliwe jest zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego, gdy pacjent ma niski próg bólu – wszystko dla lepszego komfortu. Po zabiegu czasem mogą pojawić się niewielkie krwiaczki lub siniaczki, które szybko znikają.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna