Co to jest kinesiotaping?

Bóle mięśniowe to popularna dolegliwość, która sprawia duży dyskomfort, utrudnia lub nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ograniczanie się do stosowania środka przeciwbólowego nie jest dobrym pomysłem, bo wszystkie leki obciążają organizm i powodują szereg negatywnych skutków ubocznych. Z pomocą przychodzi kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, które redukuje ból i pomaga szybciej odzyskać utraconą sprawność.

Kiedy i komu przydadzą się taśmy do tapingu?

Metoda kinesiotaping polega na plastrowaniu ciała za pomocą kolorowych taśm, co ma służyć pobudzeniu receptorów nerwowych znajdujących się na powierzchni skóry. Jest to skuteczny sposób na przyspieszenie procesów naprawczych i odzyskanie sprawności. Bardzo ważne jest to, aby używać odpowiedniego rodzaju taśmy, znaczenie ma nawet kierunek klejenia i siła naciągu. Technika aplikacji taśm jest zawsze dobierana do konkretnej dolegliwości, mogą być one różnej długości i szerokości. Kinesiotaping jest bardzo popularny wśród sportowców, którzy naderwą mięsień lub przeciążą staw, borykających się z bolesnymi zakwasami. W przypadku kinesiotapingu można mówić o całodobowej terapii, wystarczy umiejętnie przykleić taśmy i od razu zaczynają działać. Zredukują ból, usprawniają krążenie, poprawiają stabilizację, korygują pozycję stawu, aktywizują system limfatyczny, niwelują napięcie mięśniowe. Do zalet stosowania taśm do tapingu zaliczyć można stymulację czucia powierzchniowego, zwiększenie zakresu ruchu, niwelowanie obrzęków. Z metody kinesiotapingu warto skorzystać przy problemach urazowych i ortopedycznych. Wspaniale sprawdza się przy stłuczeniach, naderwaniach i zwichnięciach.

Jeżeli ktoś boryka się z bólem pleców, to można śmiało polecić mu kinesiotaping. Pomoże przy rwie kulszowej i dyskopatiach. Z metody plastrowania mogą śmiało korzystać kobiety ciężarne, jest ona całkowicie bezpieczna i niezwykle skuteczna. Jak wiadomo, bóle pleców to powszechna dolegliwość w przypadku przyszłych mam, podobnie jak obrzęki kończyn, na co również pomagają taśmy do tapingu. Osoby aktywne fizycznie także powinny pomyśleć o kinesiotapingu, dzięki któremu można szybciej odzyskać utraconą sprawność w wyniku kontuzji. Dolegliwości ze strony mięśni i stawów to często spotykane problemy u sportowców. Warto wiedzieć, że plastrowanie przyspiesza wchłanianie siniaków i rozległych krwiaków. Pomoże przy entezopatiach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, urazach żeber, niedowładach kończyn, porażeniach nerwów obwodowych. Co ciekawe, taśm do tapingu używa się także w celu zniwelowania blizn i przyspieszenia procesu gojenia się ran pooperacyjnych. Można ich używać do korekty wad postawy, w tym skoliozy.

Szeroki wybór taśm do tapingu znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Dlapacjenta.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna