Ciekawe sposoby na odchudzanie, o których mogłeś nie słyszeć

Utrata wagi to złożony proces, który wymaga sporej staranności w doborze metod odchudzających. Zastosowanie deficytu kalorycznego i zwiększenie poziomu aktywności fizycznej nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Warto więc skorzystać z różnych metod, praktyk i produktów, które w różny sposób sprzyjają chudnięciu.

Białkowo-tłuszczowe śniadania

Zgodnie ze standardowymi zaleceniami dietetycznymi, śniadanie powinno zawierać wszystkie makroelementy. Najlepiej, żeby jego podstawę stanowiły węglowodany złożone, które na dłużej uwalniają energię. Taki posiłek nie każdemu jednak służy. U wielu osób poranna porcja węglowodanów wywołuje senność i utrudnia koncentrację nawet przez cały dzień. Takie śniadanie nie sprzyja też chudnięciu, jeżeli spożyte kalorie nie zostaną od razu wykorzystane. Warto więc jako pierwszy posiłek w ciągu dnia przygotować danie złożone wyłącznie z białka i tłuszczy. Istnieje wiele opcji takiego śniadania – choćby jajecznica z boczkiem. Tłuszcze sycą i dostarczają energii, a białko bez wsparcia węglowodanów wchłania się wolniej. W ten sposób poziom cukru ustabilizować można na dłużej, unikając skoków insuliny aż do kolejnego posiłku.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to roztwór, który powstaje w procesie fermentacji tych owoców. Do jego największych zalet należą właściwości zmniejszające apetyt. Może również przyczynić się do poprawy metabolizmu i stabilizacji poziomu cukru we krwi. Ocet jabłkowy działa w sposób nawadniający, dzięki czemu wspomaga detoksykację organizmu. Zawiera kilkadziesiąt związków mineralnych i pierwiastków śladowych, m.in. żelazo, wapń, magnez, krzem, fluor czy witaminy A, C i E. Posiada cenne składniki balastowe, takie jak pektyny i bioflawonoidy. W occie jabłkowym znajduje się również wiele wartościowych aminokwasów i enzymów. Produkt ten spożywać można na różne sposoby. Najlepiej po prostu zmieszać jedną łyżkę ze szklanką wody i wypijać raz dziennie. Ocet jabłkowy idealnie sprawdzi się także jako dodatek do sałatek, surówek i sosów.

Dobroczynne bakterie

W utracie wagi ważą rolę odgrywają bakterie bytujące w jelitach. Odpowiednio oddziałując na ich kolonie, można znacząco zwiększyć efektywność procesu odchudzania. Każdego dnia warto spożywać porcję produktów zawierających żywe kultury bakterii. W jadłospisie warto uwzględnić fermentowane wyroby mleczne, takie jak maślanki, kefiry czy jogurty. Najlepiej wybierać te produkty, które na opakowaniu zawierają informację o obecności odpowiedniego szczepu, np. Lactobacillus GG. Probiotyki znajdują się także w kiszonkach, np. ogórkach i kapuście. W tym przypadku należy wybierać produkty niepasteryzowane.

Woda z pieprzem cayenne

Właściwości odchudzające posiada także pieprz cayenne. Przyprawa ta przyczynia się do wywołania procesu termogenezy, czyli wytwarzania ciepła. W rezultacie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i podkręca metabolizm, a także hamuje apetyt na podjadanie między głównymi posiłkami. Organizm może uodpornić się na działanie pieprzu cayenne, dlatego warto nie przekraczać dziennej dawki. Najlepiej po prostu zmieszać 1/2 łyżeczki przyprawy z sokiem cytrynowym i wodą, a następnie wypić taką miksturę po posiłku.

Odchudzanie plastrem

W sprzedaży znaleźć może wiele suplementów diety na odchudzanie. Najczęściej dostępne są w tabletkach. Po połknięciu i dotarciu do żołądka, kapsułka uwalnia substancje aktywne i umożliwia wchłonięcie ich przez organizm. Nowością są natomiast produkty aplikowane przez skórę, takie jak plastry Sliminazer. Ich szczegółowe działanie opisane zostało na stronie https://polski-blog-medyczny.pl/plastry-sliminazer/. Plastry te zyskują coraz większą popularność. Opracowane zostały w oparciu o system transdermalny TTS. Podanie ich przez skórę pozwala na ominięcie przewodu pokarmowego, dzięki czemu uniknąć da się procesów rozkładu. W rezultacie dawka poszczególnych składników aktywnych może być niższa, niż w przypadku przyjmowania doustnego. Plastry Siminazer zawierają składniki o działaniu termogenicznym, hamującym apetyt i ograniczającym wchłanianie tłuszczy.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna