Bezbolesne, szybkie i bezpieczne usuwanie zmarszczek

Zmarszczki są naturalnym objawem starzenia się skóry. Na ich powstawanie wpływa wiele czynników, a do najważniejszych należą kwestie związane z wiekiem, zmianami hormonalnymi, niedoborami witaminowymi, ekspozycją na promienie UV, nieodpowiednią dietą czy zanieczyszczeniami środowiska. Zmarszczki pojawiają się na skutek ubytku kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność, elastyczność i gęstość skóry. Istnieją jednak sposoby na to, aby skutecznie, bezpiecznie i szybko pozbyć się nieestetycznych bruzd.

Usuwanie zmarszczek laserem

Obecnie coraz większą popularność zyskuje usuwanie zmarszczek za pomocą specjalnego lasera frakcyjnego. Urządzenie to emituje wiązki światła do głębokich warstw skóry, nie przerywając jednocześnie jej ciągłości. Proces ten pobudza tkanki do odbudowy, dzięki czemu zwiększa się intensywność produkcji kolagenu i elastyny. Mniejsze zmarszczki mogą zniknąć całkowicie, a głębsze bruzdy ulegają widocznemu spłyceniu. Laser na zmarszczki stosować można nawet w przypadku bardzo problematycznych części twarzy, takich jak okolice ust i oczu. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa jedynie kilkanaście minut, a po jego zakończeniu można od razu powrócić do codziennych aktywności. Skóra poddana działaniu lasera wymaga odpowiedniej pielęgnacji, przeprowadzanej zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przebieg laserowego usuwania zmarszczek

Jednym z urządzeń stosowanych do laserowego usuwania zmarszczek jest SINAPSI, dostępne w ofercie dystrybutora sprzętu medycyny estetycznej BiNatural. Zabieg ten opiera się na nowoczesnej, opatentowanej technologii NFI. Do poziomu skóry właściwej wprowadzany jest specjalny preparat Fillerjalux zamknięty w formie strzykawkowej, który zawiera odpowiedni dobrane składniki aktywne w postaci molekuł nanocząsteczkowych. Substancje te działają już w ciągu pierwszych minut od podania, dzięki czemu efektywnie zmieniają obszar poddawany procedurze. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Laserowy iniektor pozwala na wypełnienie zmarszczek do nawet 76%, a także zagęszczenie, odżywienie i poprawę kolorytu skóry przy jednoczesnym zmniejszeniu widoczności rozstępów. Zabiegi przeprowadzać można przez cały rok.

Przeczytaj także:  Perfekcyjny makijaż, który szybko nie zniknie? Wykorzystaj najlepsze kosmetyki

Wolumetria twarzy do usuwania zmarszczek

Wolumetria twarzy to pojęcie, które odnosi się do skorygowania rysów twarzy za pośrednictwem odpowiedniego zabiegu. Najczęściej procedura ta przeprowadzana jest z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg ten pozwala na modelowanie twarzy poprzez wyrównaniu jej konturu, przywrócenie właściwego owalu czy uwydatnienie kości policzkowych. Wolumetria podnosi również jędrność skóry, dzięki czemu przyczynia się do wyraźnego spłycenia zmarszczek. Poprawa wyglądu twarzy opiera się na modelowaniu skroni, żuchwy, policzków czy brody poprzez tzw. miękki lifting, za pomocą którego uzyskać można odpowiednią symetrię oraz zniwelować bruzdy. Po zabiegu twarz ulega odmłodzeniu i zyskuje ładniejszy kształt, a sama skóra jest lepiej nawilżona i bardziej napięta.

Lifting twarzy do usuwania zmarszczek

Przed zabiegiem liftingu konieczna jest odpowiednia ocena proporcji twarzy. Kolejny krok polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli, czyli tępo zakończonej i miękkiej igły. Pod wpływem oddziaływania tej substancji, tkanki miękkie skóry zyskują właściwą objętość. Efekty zabiegu widoczne są niemal od razu, a pełne rezultaty zaobserwować można w ciągu miesiąca po liftingu. Procedura ta jest nie tylko szybka i bezbolesna, ale również długotrwała. Efekty mogą utrzymać się nawet do dwóch lat. Wolumetria twarzy z wykorzystaniem miękkiego liftingu polecana jest zarówno w przypadku zmarszczek, jak i innych niedoskonałości. Zabieg ten sprawdza się chociażby przy problemach z nadmiernie zwiotczałą skórą, widoczną asymetrią, nierównymi wargami oraz innych wadach anatomicznych. Lifting przeprowadzić można także poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej, czyli lipotransfer. W tym przypadku czas trwania zabiegu jest dłuższy, a efekty bardziej subtelne i mniej widoczne niż przy zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna