9 pytań, które trzeba sobie zadać przed wampirzym liftingiem

Wampirzy lifting, czyli zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, od kilku lat zyskuje na popularności. Jest doskonałą alternatywą dla operacji plastycznych. Jego mała inwazyjność i wysoka skuteczność w redukcji zmarszczek sprawia, że decyduje się na niego coraz więcej osób. Co musisz wiedzieć przed zdecydowaniem się na zabieg?

Pytanie 1: Czym jest wampirzy lifting?

Jest to zabieg, który wykorzystuje wyjątkowe właściwości naszej krwi. Po jej pobraniu, odpowiednim przygotowaniu zostaje wyodrębnione osocze bogatopłytkowe, które zostaje podane do skóry. Wstrzykiwanie własnej krwi pozwala zredukować zmarszczki i wypełnić skórę.

Pytanie 2: Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to produkt krwiopochodny, który zawiera bardzo dużą ilość płytek krwi oraz czynniki wzrostu, białka, które odpowiadają za regenerację. Białka i komórki naszej krwi mają za zadanie pobudzić naszą skórę do odbudowy. Co więcej, robią to bardzo skutecznie. Podanie regenerującego osocza bogatopłytkowego w Warszawie pozwala na zminimalizowanie zmarszczek, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Przyspiesza ono odbudowę skóry, gojenie się ran czy regenerację komórek.

Pytanie 3: Jak przebiega zabieg osocza bogatopłytkowego?

Na wampirzy lifting składają się trzy etapy. Pierwszy to pobranie krwi od pacjenta. Następnie zostaje ona odpowiednio przygotowywana, by uzyskać z niej osocze. Wykorzystuje się do tego specjalne żele oraz składniki aktywne. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe jest następnie podawane do skóry. Najczęściej wykorzystuje się do tego dwie metody. Może to być tradycyjna iniekcja do zmarszczek lub skórnych fałd. Drugą jest zabieg bezbolesnej mezoterapii igłowej. Dobierane są one indywidualnie do potrzeb i preferencji pacjenta.

Pytanie 4: Osocze bogatopłytkowe – kiedy po nie sięgnąć?

Wampirzy lifting to bezpieczny zabieg, który może zastosować każdy, kto chce poprawić wygląd i stan swojej skóry. Jedną z grup odbiorców są pacjenci uczuleni na toksynę botulinową oraz inne, stosowane w zabiegach medycyny estetycznej preparaty. Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwanie z naszej krwi, co za tym idzie w pełni dla nas bezpieczne. Odbiorcami zabiegu mogą być również zwolennicy stosowania naturalnej pielęgnacji oraz wszyscy, którzy chcą ujędrnić skórę nieinwazyjnymi metodami.

Pytanie 5: Jakich efektów można spodziewać się po wampirzym liftingu?

Przede wszystkim zastosowanie osocza bogatopłytkowego, zapewni nam jędrniejszą i bardziej odżywioną skórę. Drobne zmarszczki zostaną wypełnione, a blizny zredukowane. Możemy również liczyć na zmniejszenie się cieni pod oczami, kurzych łapek i fałd na szyi. Wampirzy lifting pomoże w wygładzeniu skóry dłoni, poprawi jej kolor i fakturę.

Pytanie 6: Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?

Nie ma wielu przeciwwskazań do zabiegu osocza bogatopłytkowego. Mimo to są z niego wykluczone osoby cierpiące na choroby krwi, kobiety w ciąży i w czasie laktacji. Wampirzy lifting nie jest również dla chorujących na nowotwory lub leczonych antykoagulantami.

Pytanie 7: Jak będę wyglądać po zabiegu wampirzego liftingu?

Wampirzy lifting jest jednym z tych zabiegów, po których twarz będzie zaczerwieniona i opuchnięta. Wiąże się to ze sposobem podawania osocza bogatopłytkowego, czyli wielu iniekcji podskórnych. W miejscu wkłuć mogą pojawić się siniaki, szczególnie jeśli mamy tendencję do ich powstawania. Objawy powinny jednak ustępować po kilku godzinach.

Pytanie 8: Czy efekty zastosowania osocza bogatopłytkowego są widoczne od razu?

Pierwsze efekty zobaczymy kilkanaście godzin po zabiegu. Jednak te największe będą widoczne dopiero, gdy skóra się przebuduje. Nastąpi to po upływie około dwóch tygodni. Dla trwałego efektu zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego powinniśmy powtarzać co około trzy tygodnie. Najlepiej sprawdzi się seria do sześciu zabiegów i przypomnienia dwa razy do roku.

Pytanie 9: Czy zabieg osocza bogatopłytkowego można wykonać w każdej klinice?

Jest wiele gabinetów i klinik, które mają zabieg wampirzego liftingu w swojej ofercie. Polecamy jednak korzystanie ze sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej w Warszawie, ponieważ podczas niego istotne jest zastosowanie wysokich standardów higieny oraz doświadczenie lekarzy. Dzięki temu mamy pewność, że podane osocze bogatopłytkowe będzie prawidłowo przygotowane, nie zaszkodzi nam i da najlepsze z możliwych efekty.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna