5 mitów na temat modelowania ust kwasem hialuronowym

Po modelowaniu kwasem hialuronowym usta odzyskują swój dawny blask, poprawiony jest ich kształt i kolor. Na czym polega zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust często mylnie kojarzony jest z efektem dużych, nienaturalnie powiększonych warg. Natomiast pacjenci zgłaszający się do lekarza medycyny estetycznej chcą wykonać zabieg przede wszystkim w celu pozbycia się różnych niedoskonałości. Z wiekiem w skórze jest coraz mniej kwasu hialuronowego, przez co dochodzi do utraty jędrności. Usta tracą atrakcyjny wygląd, są blade. To główne powody, dla których kobiety decydują się na modelowanie ust. Zamierzonym rezultatem jest widoczna poprawa wyglądu ust, nawilżenie, uniesienie opadniętych kącików, zniwelowanie asymetrii.

MIT 1: po zabiegu modelowania usta są nienaturalnie duże

Prawidłowo wykonane modelowanie daje efekt naturalnych, nawilżonych i jędrnych ust. Zabieg medycyny estetycznej przeprowadzany jest w celu:

  • modelowania ust,
  • poprawy konturu,
  • korekty asymetrii ust,
  • nadania delikatnej objętości wargom,
  • nawilżenia ust,
  • uniesienia kącików ust,
  • zniwelowania zmarszczek wokół ust.

Podkreślić należy, że do właściwego przeprowadzenia powiększania ust wymagane jest dobranie odpowiedniej techniki podawania, rodzaju oraz ilości preparatu. Efektem braku zachowania proporcji będą przesadnie wypełnione usta, nienaturalne.

MIT 2: zabieg jest bolesny i wywołuje długotrwały dyskomfort

Przed wykonaniem modelowania ust wykonywane jest znieczulenie, dzięki czemu ból zredukowany zostaje do minimum. Po zabiegu usta mogą być odrętwiałe, zaczerwienione. Obrzęk utrzymuje się przez dobę. W miejscach wkłucia czasem pojawiają się niewielkie siniaki. Nie występują jednak trwałe zaburzenia czucia. Już po upływie kilku dni wszystkie dolegliwości wywołujące dyskomfort powinny ustąpić.

Przeczytaj także:  Tabletki, krople czy plastry - co wybrać by schudnąć

Powiększanie ust jest małoinwazyjne, warto zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu w klinice medycyny estetycznej, zapewniającej najwyższy profil bezpieczeństwa. Należy zauważyć, że obszar zabiegowy obejmuje twarz, wszelkie skutki uboczne wynikające z niezachowania procedur podczas zabiegu będą widoczne i trudne do ukrycia.

MIT 3: powiększanie ust wykonywane jest przy użyciu botoksu

Botoks, czyli jad kiełbasiany, używany jest w medycynie estetycznej do wielu zabiegów m.in. wygładzenia zmarszczek, a także leczenia niektórych dolegliwości np. nadpotliwości. Natomiast modelowanie ust wykonywane jest z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego – naturalnej substancji, występującej w organizmie człowieka, wykazującej właściwości wiążące wodę. Wraz z wiekiem, pod wpływem wielu czynników, kwasu hialuronowego ubywa. Uzupełnienie niedoboru pozwala na uzyskanie zadowalających, naturalnych efektów. Usta stają się jędrne, elastyczne, nawilżone i odzyskują sprężystość.

MIT 4: zabieg powiększania ust powoduje rozciągnięcie i zwiotczenie ust

Efekty zabiegu modelowania ust utrzymują się przez około pół roku. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega rozkładowi. Nie należy jednak obawiać się, że zabieg trzeba będzie powtarzać regularnie. Po rozkładzie kwasu usta powracają do poprzedniego wyglądu. Natomiast pacjenci bardzo często decydują się na wykonanie kolejnego modelowania ze względu na zadowolenie z rezultatów zabiegu.

MIT 5: modelowanie ust dedykowane jest kobietom w młodym wieku

Zabieg powiększania ust jest bezpieczny, przynosi widoczne, naturalne efekty, pozwala na poprawę różnych defektów. Modelowanie ust można wykonać bez względu na wiek! Istnieje wiele powodów, dla których pacjentki decydują się na zabieg. Czasem jest to chęć nawilżenia ust, a czasem zniwelowania asymetrii lub innych niedoskonałości. To skuteczna metoda walki z oznakami starzenia.

Przeczytaj także:  Kosmetyki naturalne - czyli jakie? Co dokładnie oznacza termin kosmetyki naturalne?

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna