5 czynników, które sprawiają, że Twoje włosy wypadają. Czas je wykluczyć!

O zdrowych, mocnych i lśniących włosach marzy chyba każda kobieta. Niestety często pozostają one w sferze marzeń, ponieważ rzeczywistość płata naszym włosom figla. Coraz częściej kobiety dotyka problem wypadających włosów. Zjawisko to może mieć wiele różnych przyczyn, a tym samym różne będą sposoby ich zwalczania. Problemy hormonalne, nadmierna stylizacja czy niewłaściwie dobrane kosmetyki to tylko kilka potencjalnych źródeł problemu. Warto więc poznać swojego wroga i dowiedzieć się jak z nim walczyć. Podpowiemy też jakie preparaty na wypadanie włosów mogą przyczynić się, aby nasze włosy znów były zdrowe i gęste!

Brak odpoczynku – zmęczenie i stres

Stresujące sytuacje w życiu zawodowym i prywatnym mają znaczący wpływ na Twoje samopoczucie. I to nie tylko emocjonalne, ale także fizyczne. Sytuacje stresujące, które występują przez dłuższy czas, zwiększają wydzielanie adrenaliny i kortyzolu. O ile ich krótkotrwałe działanie ma korzystny wpływ na nasz organizm, tak długofalowe działa zupełnie odwrotnie. Przekłada się to na problemy ze snem, a to na osłabienie i częstsze wypadanie włosów. Dlatego warto zadbać o wyciszenie i dobry sen.

Problemy zdrowotne

Wypadające włosy mogą być również następstwem problemów zdrowotnych. Jednym z nich może być osłabienie organizmu lub nawet anemia. Jest spowodowana niedoborem żelaza w organizmie. Obniża się także poziom innych mikroelementów, w tym cynku, a jego niedobór przekłada się na wypadanie włosów. Dlatego warto zrobić badania krwi i sprawdzić, czy to nie anemia jest powodem wypadających włosów. Choroby tarczycy również mogą przyczyniać się do nadmiernego wypadania włosów. Także, jeśli wykluczyłyśmy anemię – warto zwrócić uwagę na tarczycę.

Nieodpowiednia dieta

Właściwa dieta przekłada się zasadniczo na kondycję naszych włosów. Niedobory mikroelementów i witamin mogą prowadzić do osłabienia włosów i ich wypadania. Cenne dla włosów są żelazo, cynk, biotyna, witamina A, B, kwas foliowy, magnez i nienasycone kwasy tłuszczowe. Znajdziemy ich dużo w wyrobach mlecznych, jajkach, warzywach, orzechach, kaszach, rybach i czerwonym mięsie. Warto dodać do diety odpowiednie suplementy i dedykowane preparaty na wypadanie włosów, które zawierają wymienione mikroelementy.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Na osłabienie i wypadanie włosów wpływa też źle prowadzona pielęgnacja. Niestosowanie odżywek, częste dekoloryzacje i farbowanie lub mocne środki stylizujące mogą skutkować przesuszeniem włosów. To sprawia, że stają się łamliwe i bardziej podatne na wypadanie. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i odżywki, aby zatroszczyć się o nasze włosy.

Zmiany hormonalne

Kolejną przyczyną mogą być zmiany hormonalne w naszym organizmie np. spadek poziomu estrogenów towarzyszący menopauzie. Warto udać się do trychologa, aby wykonać niezbędne badania pomagające w ocenie problemu i podjęciu kroków do jego eliminacji.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna