Rude włosy

Koloryzacja włosów dla odważnych kobiet – przegląd odcieni rudego

Rudy kolor włosów wywoływał różne odczucia wśród ludzi na przełomie lat. Dziś stał się już czymś powszechnym, nierzadko nawet pożądanym. W obecnych czasach kobiety, którym znudził się ich naturalny kolor włosów wybierają odcienie właśnie tej ognistej barwy równie często jak i inne propozycje. Umiejętne pofarbowanie włosów na rudo wiąże się z odpowiednim dobraniem tonacji koloru. Bez wątpienia oprócz urody ważny jest tu charakter posiadaczki. Na taki odcień nie zdecydują się bowiem dziewczyny, które nie lubią być w centrum uwagi.

Najbardziej powszechne odcienie rudego

Ilość odcieni rudego jest wręcz nieskończona. Nie ma więc obaw, że osoba zainteresowana zmianą swojego wyglądu nie znajdzie takiego, który będzie odpowiadał jej preferencjom. W każdej drogerii możemy znaleźć wiele propozycji od renomowanych firm, z których bez wątpienia wybierzemy interesujący nas produkt.
Oto najbardziej rozpowszechnione warianty:
– Miodowy rudy – doskonale współgra z ciemnymi odcieniami brązowego. Dobrze pasuje w przypadku włosów kręconych. Dzięki zastosowaniu tego koloru, uwydatnia się ich piękno. W przypadku włosów prostych warto zastosować np. wałki
– Kolor miedziany – zalecany dla kobiet o brzoskwiniowym lub kremowo-beżowym kolorze skóry.
– Odcienie wiśniowe – to raczej klasyczny odcień z omawianych wariantów rudego. Przeznaczony jest dla kobiet zdecydowanych na klasykę gatunku.


– Czerwienie – to bez wątpienia wybór dla pewnych siebie kobiet. Posiadając włosy tego koloru nie da się pozostać niezauważonym. Barwa zalecana dla osób o jednolitej pigmentacji cery bez przebarwień czy niedoskonałości.
– Mahoń – taka wersja rudego idealnie wkomponuje się we włosy, których naturalna barwa to brąz. Polecana w połączeniu z zielonymi oczami, a także dla kobiet, które chcą spowodować, że rysy ich twarzy staną się delikatniejsze i nieco bardziej łagodne.
– Pomarańcz – Doskonale pasuje w połączeniu z blondem. Dosłownie, odcienie pomarańczy warto zastosować z użyciem efektu ombre. Nieziemski look gwarantowany.
– Głębokie odcienie rubinu – Kolor zalecany dla kobiet, które mają zielone lub np. brązowe oczy. Rubin dobrze wygląda na włosach, których naturalna barwa to brąz.
– Truskawkowy blond – To wręcz ognista czerwień. Pięknie wygląda w przypadku posiadaczek ciemnych oczu. Pasuje kobietom o rumianych policzkach. Kolor warto odnawiać, gdy zacznie dominować niepożądany blond.

Kto może zdecydować się na rudy kolor włosów?

Tak jak mogłoby się wydawać, rudy jest dla kobiet, które przede wszystkim nie będą bały się go nosić. Raczej jest on korzystny tylko dla posiadaczek nieskazitelnej cery. W przeciwnym wypadku użycie tak odważnej farby do swoich włosów mogłoby spotęgować widoczność skórnych niedoskonałości. Ten kolor nie należy do najłatwiejszych. Nieodpowiednie jego dobranie do wyglądu, a przede wszystkim rysów twarzy może spowodować nienaturalny efekt. Odcienie rudego doskonale pasują kobietom o charakterystycznych, ostrych rysach. Skutecznie bowiem je łagodzi. Mitem jest, że rude włosy pasują tylko i wyłącznie piegowatym i zielonookim dziewczynom.

Jak przefarbować się na rudo?

Taka koloryzacja najlepiej przyjmie się w przypadku naturalnego koloru jasnego lub szatynowego. Jeśli wybraną barwę zastosujemy na tak dobrej bazie, uzyskany efekt będzie jeszcze bardziej zadowalający. W przeciwnym wypadku może nastąpić niekorzystne zmieszanie barw, a tego warto byłoby uniknąć. Wbrew pozorom włosy zafarbowane na rudo nie wymagają większej ilości czasu spędzonego przy ich pielęgnacji od innych kolorów. Dla nie do końca zdecydowanych kobiet doskonałym wyborem jest wykonanie pasemek w tym właśnie pięknym, ognistym kolorze.


Przeczytaj również:

Dlaczego mężczyźni kochają wulgarne kobiety? Kobiety romantyczne, wierzące w wielką miłość i księcia na białym koniu nie mogą się nadziwić i nie potrafią rozumieć, co tak naprawdę ci wszyscy mężc...
Kilka dobrych rad na puszące się włosy Moda na natapirowane, obciążone rozmaitymi specyfikami utrwalającymi włosy minęła, miejmy nadzieję, bezpowrotnie. Współczesna kobieta pragnie wyglądać...
Dieta wątrobowa czyli menu lekkostrawne Wątroba jest jednym z bardziej ważnych organów wewnętrznych w naszym organizmie. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że powinniśmy o nią dbać w odpowi...
Jak cieszyć się jędrnym biustem na dłużej? Piersi to wyjątkowo kobiecy atut. Jest on źródłem zachwytów i inspiracji artystów malarzy czy fotografów, szczególnie surrealistów. Wiele kobiet ni...