Depilacja laserem

Depilacja laserowa – Dowiedz się wszystkiego o depilacji laserem

Każda kobieta chce mieć gładką skórę bez zbędnego owłosienia, niezależnie od pory roku. Istnieje wiele możliwości pozbywania się niechcianych włosków.
Najczęstszą, ale dającą najsłabsze i najbardziej krótkotrwałe efekty jest usuwanie włosków za pomocą maszynki do golenia. Nie tylko nie usuniemy tą metodą wrastających włosków, ale także podrażnimy naszą skórę. Inną metodą jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku, którą możemy przeprowadzić w domu bądź salonie kosmetycznym. Jednak jest to metoda bolesna i także czasowo podrażniająca skórę. Metodą, która daje najlepsze efekty jest
depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – dla kogo jest odpowiednia, a kto powinien jej unikać

Depilacja za pomocą lasera szczególnie polecana jest osobom, o bujnym, ciemnym owłosieniu. Dla takich osób jest wybawieniem na długie miesiące od uciążliwej depilacji. Osoby o jasnej karnacji i jasnych, bądź rudych włosach nie mogą korzystać z depilacji laserem. Laser działa tylko na melaninę zawartą we włosach i w ten sposób je osłabia, a u osób z jasnymi włosami jej zawartość jest znikoma.
Ponadto depilacja laserem jest zabroniona dla chorujących na cukrzycę, choroby skóry, nowotwory oraz dla kobiet w ciąży i karmiących. Jeśli przyjmuje się leki światłouczulające, także nie można skorzystać z tego zabiegu, chyba że przerwie się kurację na dwa tygodnie przed zabiegiem. Przyjmując leki z retinoidami, należy zakończyć kurację na pół roku przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem do depilacji bikini jest także miesiączka.
Na miesiąc przed depilacją laserem nie można stosować samoopalaczy ani korzystać z solarium, czy też się opalać. Jest to związane z działaniem lasera na melaninę. Jeśli napotka na opaloną skórę zadziała na nią zamiast na mieszek włosowy. Kilka tygodni wcześniej należy zrezygnować także z peelingów i kremów.
Przed samym zabiegiem należy maszynką ogolić włosy oraz wypić dwa litry wody, w celu odpowiedniego nawilżenia skóry. Tylko takie przygotowanie pozwoli na efektywne przeprowadzenie zabiegu depilacji przy pomocy lasera.

Depilacja laserem – jak wygląda zabieg

Najpierw należy wykonać próbę uczuleniową. Jeśli skóra zareaguje pozytywnie, można przystąpić do zabiegu. Nie stosuje się żadnych kremów. Włoski usuwa się poprzez zbliżanie wiązki lasera do skóry. Po zabiegu stosuje się preparat łagodzący. Zabieg trwa od 30 minut do około 4 godzin, w zależności od miejsca, które jest depilowane.

Depilacja laserowa bikini

Pierwszy zabieg nie usunie wszystkich włosków, należy go kilkukrotnie powtórzyć. Jest to spowodowane tym, że wiązka lasera działa tylko na włosy w fazie wzrostu – anagen. Wykonanie pełnego cyklu depilacji laserem pozwoli pozbyć się włosków na długi czas. Depilację przy pomocy lasera należy powtórzyć po 4-12 tygodniach od poprzedniego zabiegu.
Depilacja laserem pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia z nóg, rąk, okolic bikini, pach oraz twarzy.
Ponieważ depilacja bikini jest bardzo bolesna przy pomocy innych metod, jeśli jest taka możliwość, najlepiej zdecydować się na depilację lase.

Depilacja laserem – jak kształtują się ceny za zabieg

Depilacja laserowa jest najdroższą metodą, a jej cena zależna jest od miejsca, które się depiluje. Depilacja laserem wąsika jest najtańsza, a najdroższa jest depilacja nóg i pach. Warto wybrać salon kosmetyczny, który posiada sprzęt z certyfikatem. Ceny kształtują się w granicach od 200 do 600 zł.

Depilacja laserem – postępowanie po zabiegu

Do kilku dni po zabiegu depilacji należy unikać gorących kąpieli, a także peelingów, do co najmniej 2 tygodni po zabiegu, aby nie podrażniać dodatkowo skóry. Nie należy jej też przesuszać i korzystać z sauny ani basenu. Należy powstrzymać się także od korzystania z solarium i opalania, przez 3 tygodnie od zabiegu.

Opłacalność takiego zabiegu jest nie do podważenia. Można pozbyć się zbędnego owłosienia, po serii około 5 zabiegów, na kilka lat. Jak dotąd nie wymyślono lasera, który działałby na jasne włosy dlatego panie obdarzone jasnym owłosieniem muszą polegać na bardziej tradycyjnych metodach depilacji.


Przeczytaj również:

Picie drożdży na włosy – Czy warto pić drożdże? Dobrych sposobów na poprawę wyglądu i kondycji swoich włosów jest mnóstwo. Jedne są mniej, drugie bardziej skuteczne. Jednym z tańszych i dających lep...
Koloryzacja włosów dla odważnych kobiet – przegląd odcieni rudego Rudy kolor włosów wywoływał różne odczucia wśród ludzi na przełomie lat. Dziś stał się już czymś powszechnym, nierzadko nawet pożądanym. W obecnych cz...
Sprawdzone sposoby na przechowywanie biżuterii Kolczyki, pierścionki, wisiorki – nosi je niemal każda kobieta, aby dodać uroku i wdzięku do swojej codziennej kreacji. Tak samo ważne, jak wybranie o...
Czy tabletki przeciwbólowe mogą szkodzić zdrowiu? Po tabletki przeciwbólowe sięga znaczna część Polaków. Są łatwym i szybkim rozwiązaniem, gdy męczy nas jakiś ból. Często przez ból zęba, głowy, bóle m...