odzież ciążowa

Ciąża! – czy ubrania ciążowe naprawdę są niezbędne?

Podczas ciąży kobiecie ciało stopniowo się zmienia. Zachodzące zmiany należy traktować bardzo indywidualnie, gdyż niektóre panie w stanie błogosławionym “nabierają ciałka”, a inne wyglądają nad wyraz szczupło przez cały ten okres, pomijając oczywiście zaokrąglony brzuszek. To, jak duże modyfikacje powinny zajść w kobiecej garderobie zależy zatem ściśle od tego jak bardzo zmieni się kobiecie ciało. Ubrania określane jako ciążowe, to praktycznie dostosowane do potrzeb kobiet ciężarnych rzeczy, którym nadaną łatkę: “do noszenia w ciąży” i odpowiednio podwyższono cenę.

Prawda jest taka, że to, czy kobieta zdecyduje się podążać za ściśle ciążowym stylem, czy też nie zależy tylko od niej. Coraz więcej pań decyduje się na własne modyfikacje w garderobie, które można wykorzystać również po ciąży, zamiast płacić grube pieniądze za rzeczy, których później już nie założą. W jaki sposób osiągnąć ten wyjątkowy cel? Poniżej zestawionych zostało kilka pomysłów w jaki sposób przekształcić zwykłe ubrania w rzeczy nadające się do noszenia w okresie ciąży.

Spodnie

W początkowym okresie ciąży, kiedy zachodzące w kobiecym ciele są praktycznie niezauważalne, można pozwolić sobie na założenie ulubionych jeansów, czy rurek. Później jednak, kiedy brzuszek staje się coraz bardziej kształtny, niestety trzeba schować tego rodzaju spodnie do szafy i sięgnąć po coś wygodniejszego. Nie trzeba jednak od razu gnać na złamanie karku do sklepu po spodnie ciążowe z rozciągliwą gumką w pasie. Wystarczy zakupić kilka par leginsów, które są nad wyraz komfortowe, nie uwierają i można je wykorzystać również po ciąży. Oprócz leginsów, ciężarnym proponuje się również rozwiązanie w postaci alladynek, czy baggy, które zdecydowanie pasują do luzackiego, wygodnego stylu preferowanego przez przyszłe mamy.

Spódnice

W przypadku spódnic dla ciężarnych, niestety należy zapomnieć o spódnicach ołówkowych podkreślających talię, gdyż są one po prostu niepraktyczne i niewygodne. Przyszłym mamom proponuje się za to zwiewne spódniczki noszone na biodrach, tuż pod ciążowym brzuszkiem. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka spódnic z gumkami, które również później można wykorzystać na spacer z dzieckiem w letnie upalne dni. Nie ma wyznacznika co do długości spódniczki, choć tuż przed porodem, kiedy dochodzi do wyraźnego obniżenia brzuszka, spódnice typu maxi mogą okazać się zbyt długie i niebezpiecznie plątać pod nogami.

Bluzy, bluzki, koszule, swetry

W przypadku tzw. “góry” , kiedy brzuszek stanie się widoczny, warto wyposażyć się w bluzki, bluzy i swetry typu oversize. Tego rodzaju rzeczy noszą wszyscy, dzięki czemu uwypuklony brzuszek będzie mógł bezpiecznie schować się w zwałach materiału praktycznie niezauważony. Bardzo często przyciasne bluzki naciągnięte na brzuch sprawiają, że ciężarne czują się ciężko i nieatrakcyjnie. Dlatego swobodne ubrania w tym wypadku sprawdzą się o wiele lepiej.

Sukienki

Sukienki stanowią najwygodniejszy rodzaj wśród ubrania, jaki może nałożyć na siebie kobieta ciężarna. Niezmiernie popularne są wszelkie kroje zebrane pod biustem i nieopinające się na brzuchu, które również można nosić po ciąży. Długość sukienki nie ma większego znaczenia i zależy ściśle od preferencji przyszłej mamy.

Okres ciąży, czyli oczekiwania na dziecko to czas niezwykły, w którym kobietę zdobią nie tylko ubrania lecz przede wszystkim bijące z niej światło oczekiwania i miłości.


Przeczytaj również:

Spinning w odchudzaniu Czy spinning pomaga w odchudzaniu? Wielu specjalistów zajmujących się układaniem treningów dla osób odchudzających się podkreśla, że spinning jeśli c...
Szlafrok – trafiona, czy chybiona inwestycja? Szlafrok jest częścią garderoby, w którą praktycznie każdy powinien się wyposażyć. Jest on niezbędny, zwłaszcza gdy spędzamy noc poza domem, gdyż pozw...
Sauna – na zdrowie! Sauna stanowi skuteczną terapię, zarówno dla naszego ciała jak i dla umysłu. Pozwala się rozluźnić i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wysokie tem...
Sprawdzone sposoby na przechowywanie biżuterii Kolczyki, pierścionki, wisiorki – nosi je niemal każda kobieta, aby dodać uroku i wdzięku do swojej codziennej kreacji. Tak samo ważne, jak wybranie o...